Archive - Date
Archive - Activity
- Bike trip (3)
-
Ski trip (64)
- Backcountry skiing (22)
- Cross-country skiing (12)
- Trip by foot (111)
Peakbook-Friends
Favourite peaks
Mørkreiåsen og Vidvangshøgda, og da var Akershus fullført
- Date:
- 12.05.2015
- Duration:
- 4:00h
På sykkel fra By til Kampesetra. Fulgte en sti innover, stod etterhvert ved først en hytte og litt lengre oppe enda en hytte. Fant ikke beste veivalg her, var bratt. På toppen var det en trekantstein og bolt i fjell litt bortenfor. Fant en sti på vei ned. Så på sykkel mot Vidvangshøgda. Satt fra meg sykkelen litt før enden av veien og fulgte et åpent område i plantefeltet oppover. Krysset skiløypa og fant Vidvangsryggen med steinhaugen på. Men det er nok en maurtue noen meter lengre nord som er høyere:-). PS! Det var ekstremt blaut i skauen idag. 28km og 4t på tur.
Flere Akershus topper
- Date:
- 11.05.2015
Startet med Sommerfjøstoppen. På sykkel opp til masta og over blaut myr bort til toppen. 4,5 km og 30min t/r. Deretter til Skjatvedt og Kukollen. Syklet rundt og gikk opp fra nordøst. 13km og 1t 10min t/r Så var det Prekestolen som skulle besøkes. Gikk merket sti fra Askkroken. 7,6km og 1t 40min. Siste tur idag ble Blekketjernshøgda. Syklet fra vekta, seie bakker, måtte leie syklen i de bratteste partiene. Og etterhvert kom også snøen. På 550 m høyde gikk det ikke å sykle lengre. Fulgte en merket sti mot Paradiskollen for deretter å krysse dalen over til Blekketjernshøgda. Var nok over halvmeteren med snø mellom granskogen, men den var fast så jeg gikk oppå. 9,8km og 1t 50 min t/r.
Familie besøk og kommunetopp raid
- Date:
- 09.05.2015
Hornkølberget På sti. 1/2 time t/r. Rafjellet På sti. 40 min t/r. Granberget På sykkel fra Odal Verk og opp fra øst. 15km og 1t 15min Ursknappen Kjørte fra Sand og inn til siste veikryss før Kanken. Der var så mye snø i veien at jeg ikke kom lengre med bil. Gikk derfra og fant stien til toppen som går via Furumyrkoia. 4,9km og 55min t/r. Hasleråsen sørøst Siste stopp ble toppen i Ullensaker. Kjørte inn til snuplass ved koie. Gikk på skogsvei og sti til 100m fra toppunkt. 20min t/r
Napen i Froland
- Date:
- 01.05.2015
- Characteristic:
- Bike trip - mixed
- Duration:
- 1:48h
- Distance:
- 17.0km
Langtur i Setesdal vesthei.
- Date:
- 10.04.2015
- Characteristic:
- Cross-country skiing
- Duration:
- 10:30h
- Distance:
- 54.0km
Ruafjødd
- Date:
- 06.04.2015
- Distance:
- 6.7km
Startet fra Rv 45 ved Bakkebui. Først litt nedover før stigningen begynte. Og her var det tett bjørkeskog dei første 200hm. Etterhvert åpnet det seg med utsikt mot Napuren Skammelsvarden Snjonuten Stol og flere som jeg ikke kan navnet på.