Archive - Date
Archive - Activity
-
Climbing (12)
- Alpine climbing (9)
- Sport climbing (3)
- Drive (24)
-
Ski trip (47)
- Backcountry skiing (25)
- Cross-country skiing (15)
- Randonnée/Telemark (7)
-
Trip by foot (614)
- Alpine trip (11)
- Hike (58)
- Hillwalk (26)
- Jogging (260)
- Walk (3)
Archive - Geography
Peakbook-Friends
Stadlaren
- Date:
- 24.02.2018
- Characteristic:
- Trip by foot
- Distance:
- 4.7km
Etter turen til Katlaberget og Vargaholo kjørte jeg til øya Røtinga. Planen var å gå til Stadlaren. Jeg krysset Skitnevågen på bru og fulgte stien videre. Stien fortsatte videre rundt Kobbavågen. Her var det fint å rusle. Etter en liten avstikker fortsatte jeg østover og deretter nordover mot Stadlaren. På vei bortover mistet jeg stien et lite stykke, men kom ganske raskt tilbake på stien. Dette var den rødmerkede løypa. Tilbake tok jeg blåmerket sti, som var lett å følge hele veien. Området er fint og med artig terreng. Fin utsikt sørover mot den andre siden av Bjørnafjorden.
Katlaberget og Vargaholo
- Date:
- 24.02.2018
- Characteristic:
- Trip by foot
- Distance:
- 2.9km
Etter turen til Vassliåsen og Stordalsåsen kjørte jeg mot Lunde og parkerte i Torkjelsvegen. Jeg fulgte veien ned til Vargavågen. Der gikk jeg først til venstre, før jeg tok av på en liten sti til høyre. Denne stien fulgte lia bortover, på oversiden av naustene. Stien var ganske kronglete, grunnet kratt og greiner over stien. På vei ned til Vargaholo var det satt opp stige og et lite tau. Artig å gå inn i hula, som er et gammelt klebersteinsbrudd.
For å unngå den kronglete stien, prøvde jeg å finne en snarvei oppover lia. Det var mye kratt, og også kristtorn og annet med torner. Etter et lite stykke kom jeg inn på hovedstien opp til Katlaberget . Videre greit til topps, etter et lite punkt med klyving opp et sva. Fin utsikt fra toppen.
Vassliåsen og Stordalsåsen
- Date:
- 24.02.2018
- Characteristic:
- Trip by foot
- Distance:
- 2.4km
Turen startet fra Søre Neset idrettsplass. Det går en god sti opp til Vassliåsen fra nordøst.
Etter å ha gått ned til bilveien igjen, fulgte jeg en grusvei oppover mot Stordalsåsen . Veien var låst med bom. Etter hvert gikk jeg oppover mot toppen. Det var en liten sti her også, men det var greit å gå i terrenget. Til dels fin utsikt mot øst, når trærne ikke sperret for utsikten.
Skitur til Gullbotn
- Date:
- 18.02.2018
- Characteristic:
- Cross-country skiing
Det var flere plussgrader og en del nysnø, så litt tungt skiføre. Været var betydelig mer skyet enn det var på turen for en måneds tid siden til samme sted ( Skitur til Gullbotn ). Bildet nedenfor er tatt fra samme sted som forrige tur.
Vardafjellet
- Date:
- 28.01.2018
- Characteristic:
- Jogging
- Distance:
- 9.0km
Rolig joggetur før frokost på Solstrand hotell. Det var en del vind, men relativt mildt.
Skitur til Gullbotn
- Date:
- 21.01.2018
- Characteristic:
- Cross-country skiing
Været var nydelig, med sol og ca. -5 grader. Skiføret var veldig bra, og det var masse snø. Vi tok en tur i området. Det var mange folk på tur i dag. Den Norske Turistforening arrangerte også Kom deg ut-dagen i dag, så det var arrangementer flere steder. På grunn av at parkeringsplassene var fulle, hadde enkelte parkert på selve veien ved Gullbotn.
Stendafjellet og Hamrefjellet
- Date:
- 25.12.2017
- Characteristic:
- Jogging
- Duration:
- 1:25h
- Distance:
- 10.4km
Joggetur til Stendafjellet og Hamrefjellet. Oppholdsvær, men litt yr en kort periode. Mange folk på tur i dag, og fullt av biler flere steder opp mot Smøråsfjellet P-plass. Helt bart i dag, i motsetning til turen til Stendafjellet og Hamrefjellet for to uker siden.
Stendafjellet og Hamrefjellet
- Date:
- 10.12.2017
- Characteristic:
- Jogging
- Duration:
- 1:27h
- Distance:
- 11.0km
Joggetur til Stendafjellet og Hamrefjellet, og runden rundt Bjørnevatnet. Det lå ca. 10 cm snø på det meste. Været var bra, men det var litt sur vind i høyden. Det var en del folk på tur i dag.

