Archive - Date
Archive - Activity
-
Other winter trip (25)
- Snowshoe trip (25)
- Ski trip (2)
- Trip by foot (416)




Favourite trips
Nord-Fron: Oskampen
- Date:
- 18.08.2022
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 9.7km
Etter turen til Veslefjellkampen så letta tåka mer og mer, ettermiddagsturen ble derfor lagt til Oskampen. Litt tåke på toppen som kom og gikk, men håpte at tåka ville forsvinne helt innen jeg kom opp. Fulgte fin sti fra Oskampvegen et stykke inn forbi Oskamphytta. Svingte av der og gikk opp lia mot Sørtoppen. En del kratt de første 60-70 høydemeterne, men så ble terrenget lettere å gå i. Tåka forsvant da jeg kom opp på Sørtoppen, så jeg var heldig med timingen denne gangen.
Nord-Fron: Veslfjellkampen
- Date:
- 18.08.2022
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 6.3km
Vi våknet til en grå dag inne på Jotunheimveien. Litt usikker på hvor mye tåka ville lette utover dagen, så vi planla å starte med en lavere topp. På veien gikk stien innom et flott falkefangeranlegg. Fine informasjonstavler som forklarte historien bak anleggene. Litt spesielt var det å komme ned igjen på parkeringen og møte en belgisk falconer som var på tur opp til anlegget. Han hadde 2 jaktfalker hjemme og fortalte om hvordan han jaktet med falk og hund.
Sel: Heidalsmuen
- Date:
- 14.08.2022
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 14.7km
Etter en god natts søvn i Lortholet så våknet vi opp til strålende turvær. Fikk spist en god frokost og ruslet så av gårde mot Muen. God sti fra parkeringen, men mye stein opp mot toppen gjorde det vanskelig å se stien i perioder. Flott utsikt fra toppen.
Sel: Steinhø, Storhøi og Stålhø
- Date:
- 13.08.2022
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 10.8km
Kjørte fra Faukstadsida opp på fjellet forbi Kværnbrusætrin til turparkering Storhø. God grusvei, bomvei kr 70. Fine stier i lettgått terreng. Gikk utenfor sti en kort strekning fra Ståltjønne opp på Stålhø. God utsikt fra alle topper. Kjørte etterpå ned i Lortholet, og rigga oss til der for natta, for å være klar for tur på Heidalsmuen neste dag.
Dovre/Vågå: Skardshøe og Ståkåhøe
- Date:
- 12.08.2022
- Distance:
- 16.4km
Kjørte Slådalsvegen i går fra Lesja. (God grusvei og bomvei kr 100) Gikk en ettermiddagstur på Grønhøi i ganske grått vær. Derfor kjekt å kunne våkne i bobilen i dag til fint turvær. Hadde problem med mobildekning over store deler av fjellet, men på p-lommen 500m etter Lefinnli var det gode forhold og fint å campe.
Gikk fin sti mesteparten av veien opp til Ståkåhøe. Resten av turen var uten sti. Stort sett lettgått og fint terreng, men fra Raudbergshøi tok vi korteste vei mot bilen og endte opp med en del kaving i kratt ned siste lia.
Oppdal: Brattfonnhøa, Kringsollen, Sissihøa og Allmannberget
- Date:
- 10.08.2022
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 22.0km