Archive - Date

Archive - Activity

Collected lists

Melstveitåsen

Date:
07.11.2014
Duration:
0:58h
Distance:
3.1km
Map    

Nessteinen

Date:
30.10.2014
Characteristic:
Jogging
Duration:
1:13h
Distance:
5.9km
Map    

Haukåsfjellet

Date:
26.10.2014
Map    

Storåsen og Russåsen

Date:
19.10.2014
Characteristic:
Jogging
Duration:
0:56h
Distance:
6.7km

Joggetur på vei hjem fra hytten. Mye regn denne helgen og dertil dyvått terreng. Begge toppene begynte med skogsvei som gikk over til og diverse dyretråkk, samt myr, kratt og enkelte bratte skrenter etter hvert. Men vegetasjonen var heldigvis ikke altfor tett, så det gikk temmelig greit. Ingen markering på noen av toppene, men litt utsikt mellom trærne (som jeg ikke fikk glede av på grunn av tett skodde). Russåsen var overraskende nok en førstebestigning her på PB - uvant kost for topper beliggende sentralt i Hordaland! Iphonen fungerte som stedfortredende GPS i dag, og den var som vanlig rundhåndet med høydemeterne.

Map    

Haukåsfjellet med familien

Date:
11.10.2014
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
2:38h
Distance:
6.2km

Familietur fra hytten til Haukåsfjellet. Flott høstvær, selv om solen forsvant innimellom. Fulgte den vanlig traséen, først en kilometer oppover Holseteveien og så langs den sauemerkede stien til topps. Disse sauene er en flott motivasjon for både store og små ("Når du har funnet ti sauer er det tid for bensin!"). Flott utsikt i alle retninger fra toppen mot blant annet Rosendal/Hardangerfjorden, Vesoldo, Kvamskogen og Tveitakvitingen.

Map    

Haukåsfjellet

Date:
10.10.2014
Characteristic:
Jogging
Duration:
0:43h
Distance:
5.7km
Map    

Kveldsjoggetur på Landåsfjellet

Date:
06.10.2014
Characteristic:
Jogging
Duration:
0:50h
Distance:
6.8km
Map    

Åsen

Date:
04.10.2014
Duration:
0:54h
Distance:
1.9km

Litt varierende vær denne dagen, men det ble tid til en liten luftetur til et av de mer beskjedne "fjellene" i Kvam. Høydepunktet på turen kom allerede etter få minutter da vi passerte noe såpass sjeldent som en kalkunfarm. Det er i hvert fall første gang for undertegnede... Resten av turen gikk delvis langs en gjengrodd traktorvei og delvis bare langs gjengrodd. Ingen utsikt fra toppen, men kvikklunch er i hvert fall godt.

Map    

Skardstinden over vestryggen

Date:
21.09.2014
Characteristic:
Alpine climbing
Duration:
9:22h
Distance:
14.9km

Etter gårsdagens skoddetur til Storebjørn var jeg sterkt i tvil om jeg skulle være med på en ny langtur med meget tvilsomme værmeldinger. Men jeg hadde heldgvis litt for stor beslutningsvegring til å melde meg av turen igjen, så det ble til at jeg møtte opp utenfor Leirvassbu kl ni sammen med turleder 500fjell (Sondre Kvambekk) , Øyvindbr (Øyvind Brekke) , ligroenb (Lise Grønbukt) og Eikås (Janne Eikås) . Planen var å gå til Skardstinden via de fire klatrehammerne langs vestryggen. Vi var klare til avmarsj fra Geitsætre ca halv ti og begynte å rusle rolig oppover stien mot Dumhøe. Praten i gruppen gikk lett fra første stund og det var god stemning oppover lia. Det var fortsatt greit vær - grått, men opphold - og nydelige høstfarger i Leirdalen. Vi var oppe ved den første varden på 1945 moh etter knappe to timer. Nå hadde vi for lengst kommet inn igjen i skoddeheimen og det var >>>

Map     8 comments

Storebjørn

Date:
20.09.2014
Characteristic:
Alpine trip
Duration:
7:55h
Distance:
13.8km

hmsv1 (Hannah Vickers) har allerede skrevet en flott turrapport fra denne turen, så jeg trenger ikke å gjenta alle detaljene, men en kort begrunnelse for terningkastet: Kombinasjonen av drøyt fire timer i taulag (litt usosialt - spesielt med hette!) og dårlig vær / null utsikt gjorde dette til en middels opplevelse for min del. Brefallet var også litt mindre spennende enn jeg hadde håpet.

Map