Archive - Date

Archive - Activity

Peakbook-Friends

So far I'm not a Peakbook-friend of anyone.

Collected lists

Høgeknut og Drengen

Date:
07.07.2022

Høgeknut Parkerte ved Rusdal kraft. Rundt dyrka mark og opp tildels bratt traktorveg, på flaten krysset vi myra og fortsatte videre på nødlet/svak rødmerking til topps. Går ut fra at nødling er av nyere dato, postkasse på toppen og den erblitt endel av telltur systemet (ikke telttur). Drengen Tilbake til Eik, parkerte ved fabrikken/bru. Traktorveg til Kjørberg, som har fått et par stygge brakker på besøk. Gikk opp det bratte skaret bak gården, ingen sti/nødling, men dingsen (reflektor??) gir etterhvert retning. Sur kald vind på toppen, raskt samme veg tilbake.

Map    

Daladalen

Date:
29.06.2022

Lenge tenkt på tur (vurderte å gå inn fra Fyljesdalen). Jeg har lest om de nye mastene som settes opp, men lurte litt påhvor mye de har herjet med terrenget. Først, hvor parkere, endte opp med å sette bilen ved start anleggsveg, lovlig? Ingen parkering forbudt skilt. Anleggsveg ca 5 km innover dalen, så starter en opparbeidet traktorveg/4 hjuling spor, tildels veldig gjørmet. Anbefaler sykkel til enden av anleggsveg. Greit opp trollaskardet, gikk først opp på trollaskartoppen siden vi var i området, litt bratt, så på sør for trollaskardet. Ned til skardet, og videre ned til start av Svalafjell. Denne er faktisk nødlet til topps, men kun godværsnødling, vanskelig å følge i tåke. Mye blankpolert fjell på veg opp, gå en tørr dag. Tilbake til sorpesti og anleggsveg. Alt i >>>

Map    

Lyngshei/Lysehei

Date:
28.06.2022
Map    

Madland - topptur/rundtur

Date:
05.06.2022
Map    

Madland - topptur/rundtur.

Date:
20.05.2022
Map    

Migandfjedle

Date:
15.05.2022

To i Strand.

Date:
04.05.2022
Map    

Preikestolen-halvmaraton

Date:
03.05.2022

Startet med Neverdalsfjellet, lenge siden jeg har gått preikestien, skal si den har blitt opparbeidet, du blir knapt blaut på beina nå, men knallhardt underlag. Godt å forlate hovedstien og gå opp på neverdalsfjellet. Geitatørne. Tilbake til stidele og advarsel at du forlater preikestien. Fortsatte på godt merket turiststi, fram til Skogavatnet. Tok av fra hovedsti og fulgte godt dyretråkk mot Geita. Så lite til nødling men retning var god. I skaret før svaet mot toppen fant vi nødling til topps. Mosli. Lang veg tilbake, tok av fra preikesti der denne var merket på kartet, god sti til topps, fulgte en variant tilbake til parkering, de siste 600m på hovedsti. Alt i alt litt over 22km, måtte få mest ut av parkeringsavgiften

Map    

Dag4-fire på Jøsneset

Date:
28.04.2022
Map    

Dag3-tri te.

Date:
27.04.2022

Skiftenuten. Parkerte ved start traktorveg. Gikk denne til høgeste punkt (nesten 300m), videre på dyretråkk til topps. Lettgått terreng da det ikke var overgrodd. Fuglanuten. Parkering på Grava. Fulgte traktorveg, over tunnelåpning, til endes. Der var rødmerking langs vegen, håpet denne ville gå til topps. Brukte tid på å lete etter videre merking, men fånyttes. Fulgte dyretråkk til topps, tildels bratt der vi gikk, finnes sikkert bedre tråkk. Middagsfjellet. Fra Fuglanut prøvde vi å holde høyden på veg mot Middagsfj, gikk ikke tilbake til traktorveg/sti. Igjen dyretråkk til toppen, samme veg tilbake, og ned til traktorveg.

Map