Archive - Date
Archive - Activity
- Bike trip (11)
-
Climbing (6)
- Alpine climbing (6)
- Other trip (34)
-
Other winter trip (4)
- Snowshoe trip (4)
-
Ski trip (539)
- Backcountry skiing (170)
- Cross-country skiing (4)
- Randonnée/Telemark (363)
-
Trip by foot (1967)
- Alpine trip (1)
- Hike (602)
- Hillwalk (1262)
- Jogging (5)
- Walk (9)
Collected lists
- Stryn ≥ 50m pf
- Gloppen PF>50
- Sunnmøre ≥ 50m pf.
- Sunnfjord ≥100m pf.
- Ål ≥ 100m pf.
- Vang ≥ 100m pf.
- Reinheimen ≥ 100m pf.
- Lærdal ≥ 100m pf.
- Jostedalsbreen nasjonalpark ≥ 100m pf
- Gulen ≥ 100m pf.
- Sør-Norge ≥ 500m pf
- Vågå ≥ 100m pf.
- Skjåk ≥ 100m pf.
- Hol ≥ 100m pf.
- Oppdal ≥ 100m pf.
- Nord-Fron ≥ 100m pf.
- Luster ≥ 100m pf.
- 1500m ≥ 100m pf.
- Dovre ≥ 100m pf.
- 1800m ≥ 100m pf. fastlandet









Favourite trips
- Sarek: 12 dagar villmark 2008
- Stryn: Argaste toppen i Nordfjord
- Finnmark: Laksefjordvidda 2009
- Norddal/Rauma: Grønningsæter -> Grønningsæter
- Surnadal: Naustådalen og Neådalen
- Stryn/Luster: Brenibba, Kjenndalskruna og
- Norddal: Aktivitetsveke, dag 3
- Nesset/Sunndal: Toppar aust for Eikesdalsvatnet
- Nesset/Rauma: Hoemtinden, Hauduken og litt til
- Sunndal: Somrungnebber
Favourite peaks
Hyllestad: Bøheia og Klettåsen
- Date:
- 06.04.2014
- Characteristic:
- Hike
Vi kom til Leirvik laurdag kveld på veg heim frå Solund. Var først oppom Rysjedal og spurde oss fram om rute til Bøheia derifrå. Gardskona sa at der ikkje var godt å gå, sjølv om det er teikna inn skogsveg og sti heilt til vatnet under Bøheia. Ho anbefalte derfor å gå frå boligfeltet på Ytre Bø. Parkerte einsam på stor parkeringsplass ved merka stistart. Gjekk til nærmaste hus for å forhøyre meg om ein bobil kunne stå der over natta. Dama som snakka tysk drog meg i jakka og ville ha meg inn i ei grillstove der det tydelegvis var storfest på gang. Eg gjorde meg forstått på tysk. Etter ei stund kom Peter. Eg forklarte ærendet. Helga und Peter var imøtekomande og hjelpsame og alt var berre velstand.
Søndag føremiddag gjekk eg først til Bøheia. Merka sti og lett å finne >>>
Solund: Ravnenipa og Vardefjellet + litt anna
- Date:
- 04.04.2014
- Characteristic:
- Hike
Starta dagen med Ravnenipa frå Spar i Hardbakke sentrum. Må seie eg er alltid komfortabel med å reise i utkantnorge. Folk helsar langs vegane og er pratsomme og imøtekomande. Slang ein tur innom Spar for handling med Vinjar på arma. 3 kassadamer kunne etter eit halvt minutt bekrefte at dei skulle heim og få seg fleire ungar. Gjekk gjennom boligfeltet og over ei grusbane der stien starta. Vikig å ikkje ta av på Ravnenipa rundt skiltet. Lise og Vinjar var med.
Tur 2. Vardefjellet og Hellelinipa. Det er god sti frå Selvika. Gå 10-15 meter frå hovudveien på grusvegen så ser ein stien til venstre. Merka med småvardar til topps. Lise brukte 26 minutt opp. På min tur fortsette eg til Hellelinipa. Først nordover til skaret og så vestover til toppen, ca 100 høgdemeter. Her var det overraskande >>>
Solund: Pollatinden, Dumbetinden, Husfjellet og Ulvegreina
- Date:
- 03.04.2014
- Characteristic:
- Hike
Skjåk/Norddal: Ski Classics, Hamsedalen langlauf
- Date:
- 30.03.2014
- Characteristic:
- Backcountry skiing
- Duration:
- 8:15h
- Distance:
- 36.0km
Då gjekk startskotet for dei siste 100 toppane på Sunnmøre, pf 50. Status etter i dag 830/926. Tidleg start, 0630 frå Statoil Nordfjordeid. Så stilde vi klokka ein time og den vart 0730. Klar til avgang i Hamsevika rett over 0900 sommartid. Lyset var flatt og kjedeleg første partiet innover, men sola fekk snart tak og det vart ein kjempeflott dag, med påskesløsh og god temperatur. Det som sjokkerte oss mest var å finne ut at 2 gravemaskiner og ein dumpers hadde vore innover til Heimste Viavatnet, ein avstand på ca 12 km. Stødig arbeid for å seie det pent. Her må det ha gått med minst 14 liter kaffi og 3 pakkar Rød Mix. Vi osa innover dalen i eit scooterspor, men folk såg vi ikkje heile dagen. Kva gjer folk på eigentleg?
Vi kom inn på ruta mot Kaldhusseter gjennom Fagerbotnhalsen. >>>
Eid: Svartegga
- Date:
- 28.03.2014
- Characteristic:
- Randonnée/Telemark
- Duration:
- 2:45h
Etter skidag med 8. klasse til foten av Sunndalsnipa og Kyrkjefjellet vart veret utover dagen legendarisk. Vel heime på Lotsberg pakka eg telemarkskia og litt niste og kjøyrde til Lotsbergskåra. Utruleg lite snø i år, og dette var første skitur for sesongen! Konstaterte at forma ikkje har kollapsa totalt. Vindstille og fint på Svartegga. Såg mot Snønipa, virka som det var litt disig lenger søraustover. Tanken om store ekspedisjonar i helga må kanskje revurderast. Frå Svartegga svinga eg lett nedover den første bratte bakken mot Gjørva. Nye sko kjendest gollje gode ut. Scarpa T2 thermo kjøpt nye på Finn for 500 kr + frakt. Utruleg kva ein kan finne tak i med litt leiting. I siste bakken før Gjørva small det plutseleg og eg hadde null kontroll på venstreskia. Bittert å oppdage >>>