Archive - Date

Archive - Activity

Collected lists

Nord for Pålstjennet via Engulvsfjellet

Date:
31.01.2025
Characteristic:
Ski trip
Distance:
16.0km

På tur alene. Jeg går oppom Engulvsfjellet før jeg raster i sola i gapahuken ved Pålstjennet. Flott føre også utenom løypene i dag, i alle fall i høyden. Det er overraskende lite folk å treffe på i finværet. Møter bare 4 stk. på hele runden.

Map    

Til Engulvsfjellet nok en gang

Date:
11.01.2025
Characteristic:
Ski trip
Distance:
10.0km

På tur med Turid. Fint vær og det beste føret. Vi går hver vår vei i dag. Jeg tar meg en tur til engulvsfjelltoppen mens Turid har tatt på seg løypeski og går runden Digeråsen - Pålstjennet - Firerbua - Toerbua - skisenteret og opp til Digeråsen igjen. På toppen av Engulvsfjellet blåser det hardt i dag. Turid sine bilder fra turen ligger her

Map    

Engulvsfjellet

Date:
04.01.2025
Characteristic:
Ski trip
Distance:
9.5km

Tur med Turid og Anton, men det blir ganske så amputert tur for deres del. Etter bare 200 m skader Anton en fot og de velger å avbryte. Jeg fortsetter til Engulvsfjellet og blir hentet nede ved skisenteret senere på dagen. 20 graders temperaturforskjell fra nede i dalen og oppe på fjellet!

Map