Archive - Date
Archive - Activity
- Bike trip (2)
-
Other winter trip (45)
- Snowshoe trip (45)
-
Ski trip (177)
- Backcountry skiing (81)
-
Trip by foot (369)
- Alpine trip (5)
- Hike (19)
- Hillwalk (174)
- Walk (13)
Peakbook-Friends
Til Trysil for 8 cm
- Date:
- 21.01.2022
- Characteristic:
- Ski trip
- Distance:
- 4.3km
Endelig! Vi hadde fått "ny" pf-100 topp i gamle Hedmark. Den skulle ligge i Trysil, nord for Nessætra og vest for Ljørdalen og hete Nesvollberget. Høyden var 713 moh., samme høyde som var oppgitt for Hålålihaugen 650 m lenger nordvest. Men med finmåling vant Nesvollberget over Hålålihaugen med 8 cm. Så derfor byttet de to farge; Hålålihaugen ble grønn og Nesvollberget rød.
Denne nykomlingen på lista måtte selvfølgelig bestiges, så på fredag dro vi avgårde i Morten sin bil, og til alt hell var det nybrøytet til Nessætra. Vi la først turen om Høa og videre til Hålålihaugen hvor det ble kokt kaffe. Her hadde jeg vært før, i 2011, men jeg kunne slettes ikke kjenne meg igjen. Etter en lang og god rast vasset vi videre til Nesvollberget. Nå treffer vi på ganske >>>
Skramsliberget Sør
- Date:
- 15.01.2022
- Characteristic:
- Snowshoe trip
- Distance:
- 5.7km
Jeg fikk med meg Håkon på en tur opp Storsjølia og til toppen av Skramsliberget Sør. Det var veldig lite snø i området så valget falt på truger fremfor ski.
Litt dårlig trasevalg opp det bratteste partiet, men vi fant en lettere vei ned igjen. Fra Målbekkhammaren og opp var det betraktelig mer snø og ganske tungt føre, men opp kom vi! Og på toppen ble det, i ly av ei stor bustete gran, bål og kaffekoking som seg hør og bør på en skogstur.
Det var lite dyreliv å se på turen, men en del ferskt hjortetråkk og noe skogsfugl ble observert.
Håkon sitt bilde fra turen her
Lunsj på Kvannbekkåsen
- Date:
- 12.01.2022
- Characteristic:
- Snowshoe trip
- Distance:
- 0.7km
Jeg var så heldig å bli bedt på lunsj til Morten. Men jeg måtte ta med truger, for serveringa skulle foregå på Kvannbekkåsen.
Vi nådde toppen uten særlig slit, og så ble det servert kaffe, kaker og pølser. Det smakte! Takk for serveringa og for fin tur! Jeg blir med neste gang også!
PS! Vi så 4-5 konglebit på turen!
Morten sine bilder her