Archive - Date

Archive - Activity

Collected lists

Bergstoppen

Date:
13.05.2026
Map    

Knapphaugen

Date:
12.05.2026

Tur med Trym hjemmefra.

Map    

Bergstoppen

Date:
11.05.2026
Map    

Ørnflygnakken

Date:
08.05.2026

Etter turen på Nordkollen, kjørte vi ut til Brensholmen for å ta ferje over til Senja. Da det viste seg at det var nesten to timers ventetid, kjørte vi litt tilbake, og gikk opp på Ørnfløya og Ørnflygnakken. Fin utsikt også fra disse toppene.

Map    

Nordkollen, Hillesøya

Date:
08.05.2026

På tur fra Tromsø til Senja kjørte vi over Kvaløya og ut til Sommarøya og Hillesøya. På Hillesøya parkerte vi, Sigrid valgte å gå en tur nede ved sjøen, mens Per Ole og jeg gikk opp på Nordkollen. Bratt oppover, men solid tau langs råket var til hjelp i de bratteste partiene både opp og ned. Flott utsikt på toppen i alle retninger.

Map    

Stolpejakt

Date:
04.05.2026

Tur hjemmefra med Trym, litt på kryss og tvers bort til Tranberghallen. Derfra gikk vi stien opp til Tranberg.

Map    

Bergstoppen

Date:
03.05.2026

Tur hjemmefra med Trym. Forrige gang jeg gikk opp nord for Berg, for ca 14 dager siden, var det enda litt snø, og blåveisen hadde bare så vidt begynt å titte fram. Nå var det masse oppover brattbakken!

Map    

Hovdetoppen

Date:
02.05.2026

Tur hjemmefra med Trym. Registrerte 15 stolper på turen.

Map    

Stolpejakt og Bergstoppen

Date:
01.05.2026

Stolpejakt i dag sammen med Karoline, Nikolai, Synnøve, Jan Egil og Anders, samt hundene Zanto, Bonzo, Storm og Trym. Vi fullførte kartet Lageråa Lions-runden utenfor Hamar i fint sommervær. Senere ble det kveldstur på Bergstoppen.

Map    

Bergstoppen

Date:
30.04.2026

Tur hjemmefra med Trym.

Map