Archive - Date

Archive - Activity

Collected lists

Ekne Våttåberget utsiktstårn

Date:
12.01.2017
Distance:
3.8km

Map    

Ramfjord

Date:
11.01.2017
Characteristic:
Hike
Distance:
1.7km
Map    

Blåberget Nubbdal

Date:
11.01.2017
Characteristic:
Hike
Distance:
2.1km

Overraskende flott "platåfjell" i Nærøy.

Map    

Prestviktuva-Malenatuva

Date:
09.01.2017
Distance:
7.4km

Forsinket juleferie til Trøndelag der vi hadde håpet på en skitur men i stedet ble det mengder av nedbør i form av regn. Tok en tur over Prestviktuva og videre bort til den toppen nærmest Kolvereid som vi kaller Malenatuva. Hele fjellet heter Naklingfjellet, og slik det ser ut på kartet nå må toppunktet i Peakbook være feilplassert. Ser ut til at øst-toppen (Malenatuva) er 1-2 meter høyere enn vest-toppen. GPS-en på mobilen måler ikke absolutt høyde helt nøyaktig, men bekreftet at øst-toppen er litt høyere.

Map    

Aremark Kampetjernhøgda

Date:
08.12.2016
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
7.1km

Nydelig varm desemberdag med temperaturrekorder flere steder i landet. Betalte bompenger med SMS (kr 60) og kjørte helt inn til Øvre Sandvann. Fulgte sti/traktorvei ganske langt innover før det ble ut i terreng. Krysset noen blåmerkede stier som ikke gikk i min retning. Store hogstpartier i nærheten av "toppen". Ikke noe sted folk valfarter til.

Map    

Karl Johan toppen

Date:
08.12.2016
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
1.4km

Map    

Beitostølen rundtur Knausehøgda

Date:
30.11.2016
Characteristic:
Cross-country skiing
Duration:
1:52h
Distance:
9.0km

Vindfull dag på Beitostølen

Map    

Gravolskampen

Date:
29.11.2016
Characteristic:
Cross-country skiing
Duration:
4:30h
Distance:
14.0km

Dro til Beitostølen for få sesongens første skitur. Ble en blanding av fottur og skitur siden det var litt lite snø. Fulgte skiløypa inn til Gravholstjern der tråkkemaskina hadde kjørt. GPS-loggen stoppet litt for tidlig, turen er totalt ca 14 km. NB! Betaling på Garli parkering er kun med mCash..

Map    

Barlindåsen Hurum

Date:
30.10.2016
Distance:
7.7km

Map    

Skjennåsknatten

Date:
28.10.2016
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
7.2km

Startet fra Ballfot slik som forrigemann som hadde logget denne toppen på Peakbook. Fin kjørevei opp men vanskelig å finne parkering annet enn på privat eiendom. Skogsvei i starten av turen, men tok feil i et kryss og mistet stien et stykke på veien opp. Hjem igjen fulgte jeg tydelig tråkka sti via Nordsetra tilbake til skogsbilvei.

Map