Archive - Date
Archive - Activity
- Bike trip (10)
-
Climbing (8)
- Alpine climbing (8)
-
Drive (2)
- Car drive (2)
- Other trip (1)
-
Ski trip (339)
- Backcountry skiing (176)
- Cross-country skiing (68)
- Randonnée/Telemark (82)
- Trip by foot (354)
Archive - Geography

Favourite peaks
Brennun
- Date:
- 01.10.2023
- Characteristic:
- Hike
- Distance:
- 4.1km
En kort tur i skogsterreng. Først 2 km på vei med slak stigning, etterpå 500 m i terrenget til toppen. Opp fra veien var det både bratt og tett skog, så litt krevende å ta seg opp her. Oppe på nordvestryggen var det enkelt og relativt åpent med utsikt. Fint å gå her. Pent høstvær, sol og vindstille.
Blåfjell og Saulifjellet
- Date:
- 01.10.2023
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 11.9km
En nydelig formiddagsrundtur i pent høstvær. Litt kjølig og nordvestlig bris på starten av turen, men mer avtagende vind og lunere etterhvert. Flott panoramautsikt i alle retninger fra både Blåfjell (1154 m) og Saulifjellet (1144 m). Turen gikk delvis på skogsbilvei og fritt i terrenget over tregrensen, stedvis på stier.
Elghøgde
- Date:
- 20.10.2022
- Characteristic:
- Trip by foot
- Distance:
- 6.2km
En kort tur på blåmerket sti gjennom skogen. Åpent utsiktspunkt. Hørte et skudd i skogen på nært hold på returen - jeger.