Archive - Date

Collected lists

Bargernesåsen

Date:
23.04.2020
Characteristic:
Hike
Duration:
1:30h
Distance:
5.0km

Oppvarming opp åsen før stryketrening i Strongløypa. Enda en fantastisk aprilkveld i byen. Det grønast og lauvast i li ;) Brukte lang tid ned åsen fra Hans Hansens utsikt. Utrolig vakkert i dag :)

Map    

Risdalsåsen

Date:
21.04.2020
Characteristic:
Hike
Distance:
6.2km

Flott aprilkveld :) Risdalstårnet leverer 360-utsikt :) Snill tur når man starter på Galterud.

Map    

Sykkel langs elva

Date:
20.04.2020
Characteristic:
Bike trip
Duration:
1:06h
Distance:
20.0km

Årets første trilletur langs elvebreddene. En vårlig by :)

Tverråsen, overnatting

Date:
19.04.2020
Characteristic:
Hike
Duration:
18:00h
Distance:
12.0km

Varmt i byen. Fristene å trekke opp i høyden. Like overrasket hver gang over hvor tung sekk det blir selv om det bare er for ei natt ... Fikk sikret med plassen ved benken. Etterhvert kom det flere som ville overnatte. Minst tre camper fordelt bortover åsen. Telt og se også nede ved Goliaten. Fantastisk kveld. Småkjølig på natta, ned mot null grader. Gikk mot køen hjemover. Mye kjentfolk. Tverken har åpna igjen :) Kaffe og vaffel er et must.

Map    

Pukerudlinna

Date:
17.04.2020
Characteristic:
Hike
Distance:
6.2km

Test av formen i Purkerudlinna. Brukte 16.30 - helt greit. Videre opp til toppen av åsen og ned blåmerka til start.

Map    

Årkvisla

Date:
15.04.2020
Characteristic:
Hike
Distance:
9.5km

Fikk skyss opp til Årkvisla. Hyggelig tur tilbake til byen via Landfallhytta, Myhrsetra, Mhyrdammen og Buståsen.

Map    

Snaukollen

Date:
13.04.2020
Characteristic:
Hike
Duration:
5:30h
Distance:
14.1km

Vakker dag! Merte, Tom og jeg ville til Snaukollen i dag. La opp til trugetur, men de forble i sekken da det var hardt skareføre takket være frostnatt. Noen heftige vindkast, men mest le inne i skogen. Flott retur over Trollåsen - nydelig terreng :) Var her på ski samme dato for et år siden: Snaukollen, skitur

Map    

Bragernesåsen

Date:
11.04.2020
Characteristic:
Hike
Distance:
6.5km

Treningstur opp åsen. Drammen i regn ;)

Map    

Vikerfjell

Date:
10.04.2020
Characteristic:
Cross-country skiing
Duration:
2:15h
Distance:
13.0km

Dagstur til Ådalsfjella. Flotte forhold og mye snø. Ble en liten topptur med Gina. Dårlig feste med felleskia. Grilling på hytta til Bjørn og Unni. Sola steika godt. Fantastisk fin dag :)

Map    

Solbergskauen

Date:
08.04.2020
Characteristic:
Hike
Duration:
18:00h
Distance:
7.5km

Overnattingstur :) Litt ulike avganger på folket. Fra 1100 til ca. 1800 var vi samlet. Hege, Caroline, Stian, Jørgen og jeg. God avstand både mellom telt/hengekøyer og personer. Flott å sitte oppe i høyden og se utover dalen og byen. Dessverre for tørt i terrenget til å fyre bål. Ganske kald kveld gjorde at vi køya tidlig. Flott supermåne i kveld. Våkna til et strålende vårvær. Så vi tok en liten ekstra avstikker opp til Knabben.

Map