Archive - Date
Archive - Activity
-
Bike trip (57)
- Bike trip - mixed (51)
- Bike trip - off-road (1)
- Bike trip - road (3)
-
Climbing (2)
- Indoor climbing (1)
- Via ferrata (1)
-
Drive (2)
- Flight (2)
- Other trip (8)
-
Other winter trip (6)
- Alpine skiing (2)
- Snowshoe trip (4)
-
Ski trip (130)
- Backcountry skiing (13)
- Cross-country skiing (115)
- Randonnée/Telemark (2)
-
Trip by foot (622)
- Alpine trip (8)
- Hike (419)
- Hillwalk (55)
- Jogging (6)
- Walk (130)
-
Workout (1)
- Treadmill (1)
Peakbook-Friends
Favourite trips
Favourite peaks
Vardåsen, Drammen
- Date:
- 11.06.2019
- Characteristic:
- Hike
- Duration:
- 2:47h
- Distance:
- 10.0km
DNT aktiv tur. 16 med i dag. Regn, men god stemning:) Vi gikk fra Kniveåsen. Videre rundt Trestiklevannet før vi gikk opp til toppen av åsen.
Madonna
- Date:
- 09.06.2019
- Distance:
- 5.2km
På hjemveien fra Ryggetangslettås-tårnet ringer Bjørn og lurer på om jeg vil bli med å se på Madonnaen. Tja, hvorfor ikke ... Har vært der før med da var ikke den flotte turstien opparbeidetet. Den er også kåret til Norges beste tursti https://drm24.no/forbruker/helse/stakk-av-med-seieren-madonnastien-er-landets-beste-turrute-189448 , og flott er den. Vi fikk en tur med all slags vær: sol, regn og haglebyger. Ser ut til at det er mange som tar turen hit, selv i dag med tidvis tungt regn, var det mange ute og gikk. Madonnanen i høstfarger: Madonnaen på Søtelifjellet, Trillemarka
Ryggetangslettås-tårnet
- Date:
- 09.06.2019
- Distance:
- 14.3km
Hørte rykte om et nytt flott tårn inne på vestskauen. Verd å undersøke tenkte jeg. Tok raskeste løypa, sykkel fra grinda på Andorsrud opp til Bjørgesetra, og derfra på sti til toppen. Grei utsikt, selv om det meste man ser er skau, i alle retninger.
Krokstadkollen og Røysåsen
- Date:
- 06.06.2019
- Characteristic:
- Hike
- Duration:
- 3:00h
- Distance:
- 9.5km
DNT-tur. Værgudene valgte å være snille med oss til tross for trusler om styrtregn, lyn og tordenskrall. Vi fikk en flott varm kveld i sola. Vidar hadde lagt opp en flott tur opp til Krokstadkollen, videre over mot Øytjernet og opp til Røysåsen, der det er flott utsikt mot vest. Retur via Ballatjern.
Drammensmarka
- Date:
- 04.06.2019
- Characteristic:
- Hike
- Duration:
- 2:57h
- Distance:
- 10.0km
Turleder DNT akTiv. Fin rundtur. Landafalltjern, hellerne, cella, Klunken, Det døde hva. Retur over Klemmehøgda. 26 deltagere i dag. God stemning :)
Krokstadkollen
- Date:
- 03.06.2019
- Characteristic:
- Hike
- Distance:
- 4.5km
Drammen ti-på-topp. Ett av de 15 turmålene http://drammen.xn--tiptopp-gxa.no/
Langs elva
- Date:
- 02.06.2019
- Characteristic:
- Bike trip - mixed
- Duration:
- 1:11h
- Distance:
- 15.0km
Trillet en runde på sykkelen. Artig med svaneparret som hadde fått unger :)
Solbergvannet
- Date:
- 31.05.2019
- Characteristic:
- Hike
- Distance:
- 10.0km
Rundtur fra Ulevann. Opprettet Seteråsen som PBE. En klassisk skautopp med mye skau. Fin utsikt på sørsida.
Knuten
- Date:
- 30.05.2019
- Characteristic:
- Hike
- Duration:
- 1:00h
- Distance:
- 2.0km
Ad enkleste adkomst. Sur vind, vi gikk ned etter 5 min. Hyggelig at Wenche ble med :)
Forrige gang jeg var her tok vi en rundtur: Jonsknuten, Lilleknuten og Jonstjernhøgda
Bragernesåsen
- Date:
- 29.05.2019
- Characteristic:
- Bike trip - mixed
- Duration:
- 1:00h
- Distance:
- 12.0km

