Archive - Date
Archive - Activity
-
Bike trip (57)
- Bike trip - mixed (51)
- Bike trip - off-road (1)
- Bike trip - road (3)
-
Climbing (2)
- Indoor climbing (1)
- Via ferrata (1)
-
Drive (2)
- Flight (2)
- Other trip (8)
-
Other winter trip (7)
- Alpine skiing (2)
- Snowboarding (1)
- Snowshoe trip (4)
-
Ski trip (136)
- Backcountry skiing (15)
- Cross-country skiing (119)
- Randonnée/Telemark (2)
-
Trip by foot (669)
- Alpine trip (8)
- Hike (445)
- Hillwalk (57)
- Jogging (6)
- Walk (149)
-
Workout (1)
- Treadmill (1)
Peakbook-Friends
Favourite trips
Favourite peaks
Finnebrenna, Finnemarka
- Date:
- 17.07.2016
- Characteristic:
- Bike trip - mixed
- Distance:
- 30.5km
Syklet fra Ulevann til starten på «finneveien». Fulgte sti og tråkk opp på vestsiden av åsen. Utsikt ute på kantene, lite å se fra toppunktet. Høydepunktet var å støkke en tiur :) Ser alltid storfugl i disse traktene … Tok en avstikker til DNT-hytta Svarestolen. Gammel plass ryddet av en finne. Å svarve betyr å dreie, så denne karen var nok dyktig siden plassen har fått navnet etter hans virke. Det er egen nøkkel for denne hytta, ikke standard lås. Har sammenheng meg at vi finner oss innenfor nedslagsfeltet for Glitre, hvilket gir noen restriksjoner rundt organisert friluftsliv. DNT har også merket en rundløye til mange av de andre gamle finneboplassene. Tok nista mi på Borkebu. Som navet tilsier så var det et hardt liv her inne i marka for immigrantene fra våre naboer >>>
Klemmehøgda via Vårstigen
- Date:
- 14.07.2016
- Characteristic:
- Hike
- Duration:
- 1:45h
- Distance:
- 5.8km
Drammen-ti-på-topp tur, sammen med Knut, Lars og Lill. Knut prøvde seg på Kjøsterudjuvet , men et par dager med kraftige regnskyll satte en stopper for dette prosjektet.
Hamborgstrøm
- Date:
- 11.07.2016
- Characteristic:
- Hike
- Distance:
- 5.5km
Et kraftig regnskyll i forkant har herja med turveiene i åsen. Sjelden sett den lille fossen Brudesløret så stor som i dag.
Tverråsen
- Date:
- 07.07.2016
- Characteristic:
- Hike
- Duration:
- 3:00h
- Distance:
- 11.5km
Tur i rolig tempo, sammen med Lill og Knut. Både Lill og jeg er tunge i beina, eller overtrente som vi liker å kalle det ;) Litt tilfeldig havnet vi ved Grotta i Tverråsen. Kunne sikkert vært hyggelig med ei natt her. Svært praktisk med bekk fire meter unna.
Fra Solbergelva til Drammen
- Date:
- 05.07.2016
- Characteristic:
- Hike
- Distance:
- 22.0km
Relativt lang tur. Plukking av "Drammen ti på topp" turmål. Nina kjørte meg opp til parkeringa
ved bommen til Vasshella. Her fra opp stien merket "enkel" til Knabben. Videre opp til Hoggsfjell. Pause ved det flotte stupet mot øst. Så delvis sti/bushing nordover mot Hoggskollen. Fant et fint utsiktspunkt sør-øst på kollen som jeg registrerte som PBE via appen. Merket sti ned åsen til Ner- og Mellomdammen. Ryktet sier at det er like før de skal fylle opp etter restaureringsarbeidet. Videre opp på Tverrråsen som fulgte langsetter, en favoritt :)
Hagatjern
- Date:
- 04.07.2016
- Characteristic:
- Hike
- Duration:
- 1:30h
- Distance:
- 7.0km

