Archive - Date

Collected lists

Prestesteinshøgdi

Date:
07.07.2019
Characteristic:
Hike
Distance:
2.5km

Fridag mellom kurs. Planen var å gå langt og høyt i dag, men sår hals fikk meg på andre tanker. Jeg måtte likevel strekke litt på beina. Deilig turvær og helt greit med en dag uten tung sekk.. Store og artige formasjoner opp mot Prestesteinhøgdi. Lang pause på toppen i liggestol av stein. Helt OK med en dusj på Sognefjellshytta etter en vinterlig uke i telt. :)

Map    

Storebjørn

Date:
05.07.2019
Characteristic:
Glacier travel
Duration:
10:00h
Distance:
20.3km

Turdag på grunnleggende brekurs . Vi gikk i 2 taulag opp Bøverbrean og Leirbrean til Bjørnskardet, hvor vi tok lunch. Fra Bjørnskardet gikk vi i god bue fra skavelen og ned på Bjørnbrean. Den store tvers-sprekken ut for Veslebjørn var relativt godt dekt med snø, så vi tok sjansen. Det gikk bra! :-) De andre store sprekkene var også godt fyllt opp så det ble en relativt enkel rute til topps. Alle var enige om at det var kjedelig å tråkke i egne forspor tilbake. Renna under labben og bre-gleppa nede på Smørstabbrean var grei, så da ble det Smørstabbrean ned til Bøverbrean på returen. En flott dag (den dagen på ukeskurset med desidert best vær), men tungt føre med mye snødekt bre. Med så spreke og motiverte deltakere gikk det likevel som en lek, og alle var enige om at det hadde vært en super tur.

Map    

Ukeskurs grunnleggende bre

Date:
01.07.2019
Characteristic:
Glacier travel
Duration:
50:00h
Distance:
50.0km

Brekurs i telt ved Fantesteinen for Breoppleving , med 5 deltakere. Mandag 1.juli Oppmøte på kvelden. Etablering av camp og samling i lagsteltet. Presentasjonsrunde og info om kurset. Litt bre-teori og sikkerhetsprat. Tirsdag 2.juli Utdeling og tilpassing av bre-utstyr. En liten times gange inn til Bøverbreen. Stegjern- og isøks-teknikk. Dette tok alle 5 veldig kjapt! Fin tur opp brefallet til platået. Teori om redning fra bresprekk på kvelden. Onsdag 3.juli Inn til brekanten og opp til ei voksen tvers-sprekk langt oppe i brefallet. 5 runder med redning fra sprekk, kombinert med en runde i brefallet for å få opp varmen. Alle fikk prøve de mest kritiske plasseringene i taulaget (nr. 1, 2 og 5). Teori om redning på snødekt bre på kvelden. Torsdag 4.juli Delte oss i 2 taulag, som ble beholdt resten av >>>

Map    

Litjfjellet

Date:
29.06.2019
Characteristic:
Jogging
Duration:
2:27h
Distance:
11.0km
Map    

Storknuken

Date:
26.06.2019
Characteristic:
Jogging
Duration:
2:36h
Distance:
10.8km
Map    

Hangervåttån

Date:
16.06.2019
Characteristic:
Trip by foot
Duration:
1:00h
Distance:
4.3km
Map    

Vassfjellet

Date:
15.06.2019
Characteristic:
Hike
Duration:
3:42h
Distance:
17.2km
Map    

Fremo

Date:
15.06.2019
Characteristic:
Hike
Duration:
0:55h
Distance:
4.3km
Map    

Gammelåsen (UL#3)

Date:
09.06.2019
Characteristic:
Jogging
Duration:
1:18h
Distance:
6.0km
Map    

Svartåsen (Lørenskog)

Date:
01.06.2019
Characteristic:
Hike
Distance:
3.0km

Kjapp kveldstur etter jobb.

Map