Archive - Date

Collected lists

Våttåsen

Date:
10.06.2022
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
3.2km
Map    

Ravneggen

Date:
08.06.2022
Characteristic:
Alpine climbing
Duration:
9:00h
Distance:
5.2km

Stian og meg har hatt planer om klassikeren Ravneggen på Tustna (7 taulengder, 300 m, grad 5+) i mange år men det har ikke klaffet før i dag. Vi møttes på Orkanger litt over kl. 7, grovjusterte fellesutstyr og kjørte av gårde. Værmeldingen hadde variert en del siste døgn og vi møtte regnbyger på veg utover Aure. Etter en tur innom Prix og litt venting i bilen tok vi sjansen etter en byge. Vi slapp regn resten av dagen men vinden var relativ konstant og kald. Etter artikkelen om Ravneggen i Klatring var vi forberedt på flere taulag i veggen, men vi var alene i hele dag. Det er nok mer folk her i helgene. Anmarsjen tok 30 min og var grei å finne (ta sikte på venstre side av ura som fører opp mot eggen). Et par klyveopptak mot innsteget var sleipe og bløte av bekken som kommer ned >>>

Map    

Ursfjellet (Ørland PF100)

Date:
06.06.2022
Characteristic:
Sport climbing
Distance:
1.6km

Startet dagen med de 6 rutene på Solveggen (inkl. kursing i å snu på toppanker m/ringer). Etter lunch gikk vi opp til Camp David der planen var en 6- som så fin ut. Nye ruter (?) og dårlig sjekk av føreren endte med snutur ca. 20 m opp i noe svintungt.. Gikk en enklere sak lenger mot høyre før jeg gikk rundt til toppen av klippen og rappellerte ned til slyngene som hang igjen etter bailen. Tok en tur oppom toppen av Ursfjellet før vi vendte snutene hjemover.

Map    

Kopparen (Ørland PF100)

Date:
05.06.2022
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
9.9km

Dag 2 av miniferie/roadtrip med fruen og Atlas. Begge hadde ønske om Kopparen og med regnbyger var det igjen fint med topptur uten vassing i myr. Mange folk på tur her! Vi kjørte videre til Vallersund for å teste klatrefeltet på Ursfjellet men det var faktisk umulig å finne parkering i området (konfirmasjon?). Dessuten var det sikkert ganske bløtt i fjellet så vi tok en rolig ettermiddag/kveld med Karma.

Map    

Brettingen og Skoleheia (Indre Fosen PF100)

Date:
04.06.2022
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
5.3km

Dagens to første turer til Vålheia og Vardheia var korte så nå slo vi til med en dobbel. Stien opp til Brettingen var bratt og spennende, mens Skoleheia var bare litt kronglete noen steder.

Map    

Vardheia (Indre Fosen PF100)

Date:
04.06.2022
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
2.9km

Etter Vålheia var turen kort til en ny PF100-topp. Fint med turer der vi slipper å vasse i myr etter en del nedbør i det siste. Traff en trio med hund på toppen.

Map    

Vålheia (Indre Fosen PF100)

Date:
04.06.2022
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
1.5km

Miniferie aka roadtrip med fruen og Atlas på Fosen. Debut i vår nyinnkjøpte Karma(nn) for å teste ut det praktiske. Tok en tur opp til første og beste PF100-topp etter fergeturen.

Map