Archive - Date
Archive - Activity
-
Bike trip (25)
- Bike trip - mixed (24)
- Bike trip - off-road (1)
-
Climbing (12)
- Alpine climbing (3)
- Bouldering (9)
- Other trip (1)
-
Other winter trip (56)
- Snowshoe trip (56)
-
Ski trip (168)
- Backcountry skiing (63)
- Cross-country skiing (41)
- Randonnée/Telemark (64)
-
Trip by foot (1426)
- Alpine trip (28)
- Hike (533)
- Hillwalk (844)
- Jogging (1)
- Walk (3)
Archive - Geography
Peakbook-Friends

Favourite trips
Favourite peaks
Høyest i Kviteseid og nest høyest i Fyresdal
- Date:
- 08.09.2019
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 18.8km
Fortsatt vel stasjonert på Dalen B&B fant jeg ut at K-topp i Kviteseid Sveinsheii var en relativt kort kjøredistanse unna. Det var heller ingen stor ulempe at Roan 1191m med pen pf var mulig å nå via en kort omveissløyfe, så etter frokost var jeg på vei i strålende sol men bare 5-6 grader varmt. Parkerte ved parkeringen nær stistart Roan og startet å gå på fortsatt godt kjørbar vei i sørøstlig retning, som etter en drøy kilometer gikk over i sti. Bløtt i terrenget, og ble som ventet raskt bløt på beina; med lette sko som jeg hadde valgt etter litt vondt i en hofte (trolig hoftebøyermuskulaturen..)etter gårsdagens tur til Sæbyggjenuten. Passerte, etter å ha krysset en bekkedal, et par hytter ved Kvæven
Fant en slags sti/tråkk videre i retning Sveisheii, i om mulig >>>
Høyest i Aust-Agder - og en dyretragedie.
- Date:
- 07.09.2019
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 19.3km
Etter behagelig overnatting på Dalen Bed&Breakfast (eneste overnatting som var å oppdrive i mils omkrets..) kjøring til Froland og videre til Strandstøylsdalsvatnet parkering. Nydelig vær, med litt høstlig drag i luften. Startet på sti langs nordsiden av Strandstøylsdalsvatnet; vått etter mye regn de siste dagene.
Mistet stien et par ganger. Kryssing av 2 elver ved større myrområde lenger vest, såpass stor vannføring at jeg ble våt i skoene. Egentlig ganske lettgått på denne myren, som var fast og fin og egentlig lite våt; det var vel heller mer en flat morene/grusslette enn klassisk myr. Mistet sti på nytt etter elvekryssingen, og litt bushing før jeg fant den igjen før stigningen opp Sæbyggjebrokka startet for alvor.
Stien gikk i fine slyng oppover og gjorde den bratte >>>