Archive - Date
Archive - Activity
-
Bike trip (25)
- Bike trip - mixed (24)
- Bike trip - off-road (1)
-
Climbing (12)
- Alpine climbing (3)
- Bouldering (9)
- Other trip (1)
-
Other winter trip (56)
- Snowshoe trip (56)
-
Ski trip (168)
- Backcountry skiing (63)
- Cross-country skiing (41)
- Randonnée/Telemark (64)
-
Trip by foot (1426)
- Alpine trip (28)
- Hike (533)
- Hillwalk (844)
- Jogging (1)
- Walk (3)
Archive - Geography
Peakbook-Friends

Favourite trips
Favourite peaks
Snøtråkketur til "gjenglemt" 100pf-topp i Nordhordland
- Date:
- 06.03.2016
- Characteristic:
- Hike
- Duration:
- 1:36h
- Distance:
- 3.7km
Parkering i veilomme ved søppelcontainer et par hundre meter SØ for Grimstad. Gikk nordover veien 2-300 meter og stiløst opp fra Grimstad etterhvert bratt i løvskog i østlig retning. Etter at terrenget flatet ut "småkaotisk" med snødekket einerbuskas som måtte "bekjempes", deretter i nordlig retning mot toppen, og kom etterhvert inn på sti som kom opp fra sørøst. Tiltagende snødybe, og ingen spor. Lokaliserte toppen som var markert med en stein(eller nedsnødd liten varde?) og et umarkert like høyt GPS-målt toppunkt ca 100 m lenger nord.
Ned igjen samme vei. Muligens en fin tur på sti, og uten snø; dagens rute og føreforhold gjorde turen i overkant "småkavete". Meget sannsynlig kategori "en gang i livet-topp".
Dårskap på Gråfjellet
- Date:
- 05.03.2016
- Characteristic:
- Hillwalk
- Duration:
- 3:51h
- Distance:
- 4.2km
Hadde begrenset tid til rådighet denne lørdagen, heldigvis gav Bjarte positiv respons på min forespørsel om turfølge. Planer om å gå på ski til Søtefjellet og Sveningen ble av forskjellige årsaker skrinlagt, bl.a etter rekognosering inn Hauglandsdalen. Vi bestemte oss etterhvert for Gråfjellet og kjørte til Øvredalen hvor vi parkerte. Fant straks merket sti som vi fulgte. Lite snø i nordvesthellingen av Gråfjellet, vel å merke i begynnelsen. Jeg antok; fullstendig feilaktig skulle det etterhvert vise seg, at plussgradene som hadde vært i ytre Hordaland de siste dagene hadde smeltet øverste laget av snø og laget et hardt nok skarelag til å gå på, slik jeg hadde hatt på Rødsfjellet et par uker tidligere. Stien bratnet etterhvert til og svingte et stykke oppe av til høyre >>>