Archive - Date

Collected lists

Kragerø

Date:
04.09.2025
Distance:
0.4km

Det ble tid til en liten rusletur i Kragerø på vei sørover.

Map    

Lovisenbergkollen - pf kommunetopp Kragerø

Date:
04.09.2025
Distance:
4.1km

Vi kjørte inn til Langtangen parkeringslomme og parkerte. Noen meter inn skogsbilveien som var stengt av med kjetting var det skilt mot Lovisenbergkollen. Vi fulgte stien forbi husene ved Langtangen og inn i skogen. Mange stier her og flere stikryss med skilt mot Lovisenbergkollen, og i ett kryss var det skiltet mot Lovisenbergkollen begge veier, vi tok da venstre sti. Lettgått terreng med litt stigning på slutten. Gikk opp på kollen som er høyest og så ut til ett utkikkspunkt med benk og bok like ved høyeste punkt. Flott utsikt mot blant annet Jomfruland her. Gikk også innom ei hytt like ved toppen. Gikk så samme vei ned fra toppen, men tok en litt annen sti siste biten ned til bilen, vest for Langtanten. Bjørn var med.

Map    

Drøbak

Date:
04.09.2025
Distance:
0.4km

Det ble en liten rusletur i den koselige småbyen Drøbak på vei sørover.

Map    

Ski

Date:
04.09.2025
Distance:
0.4km

En liten stopp i Ski med en kort vandretur ved togstasjonen.

Map    

Tynset

Date:
04.09.2025
Distance:
0.8km

En liten rusletur i Tynset sammen med Bjørn på vei sørover.

Map    

Brekstad

Date:
03.09.2025
Distance:
0.6km

En liten rusletur i Brekstad i finværet mens vi ventet på ferga til Agdenes.

Map    

Kopparen gapahuk

Date:
03.09.2025
Distance:
5.7km

Vi hadde tenkt oss en tur til Kopparen, og parkerte på p-plassen ved bomveien. Begynte å gå bortover veien og møtte noen damer som advarte oss om at det ikke var mulig å komme til toppen av Kopparen i dag pga militærøvelse i området, men det var mulig å gå til gapahuken. Vi bestemte oss da for å fortsette til gapahuken for å få en liten trimtur. Det var endel bilaktivitet på veien mens vi gikk oppover til gapahuken. Flott utsikt fra gapahuken. Samme vei ned igjen. Bjørn var med.

Map    

Skorovassklumpen

Date:
02.09.2025
Distance:
5.0km

Vi hadde avtalt å møte Lena og Ole Henrik på Skorovashøtta, men kom frem lenge før de skulle komme så vi tok oss en luftetur til Skorovassklumpen. Kjørte til nordvest enden av Skorovatnet der det var en liten parkeringsplass og skilt mot Skorovassklumpen. Vi fulgte stien opp, litt myrete helt i starten, men ellers veldig fint terreng. Stien var godt markert med varder og de fleste steder var også stien godt synlig i terrenget. Kjempeflott utsikt fra toppen. Samme vei tilbake. Bjørn var med.

Map    

Per Karlsatind

Date:
31.08.2025
Duration:
4:42h
Distance:
7.6km

Kjørte til Per Karlsatind p-plass om ettermiddagen/kvelden den 30.08, men da var det stappfullt der, så jeg bestemte meg for å finne en annen plass å parkere bilen for natten og kjøre til parkeringsplassen tidlig neste morgen. Da jeg kom tidlig neste morgen var det ingen andre biler der. Godt merket sti først bratt opp i skogen før det flatet litt ut over skoggrensa. Siste bit til toppen ble det brattere igjen. Kjempefin utsikt fra toppen og været var kjempeflott. Satt en god stund på toppen og det kom etterhvert en annen person også opp. På vei ned gikk jeg en liten omvei innom Legdknubben ellers samme vei. Møtte mange folk som var på vei opp, og parkeringa var ganske full da jeg kom ned til bilen. Tydeligvis ett populært turmål.

Map    

Saltfjellet - Steintinden, Bjellåvasstua og Jordbruhytta

Date:
28.08.2025
Duration:
47:56h
Distance:
44.6km

Dag 1. Russånes parkering - Bjellåvasstua via Steintinden, 16,7 km Dag 2. Bjellåvasstua - Jordbruhytta, 21,7 km Dag 3. Jordbruhytta - Russånes parkering, 6,1 km

Map