Vårens vakreste hittil (08.05.2010)


Characteristic Backcountry skiing
Distance 31.0km
Vertical meters 1,100m
Map
Ascents Kyrkjenuten (1,601m) 08.05.2010

Kom vestfra på E134 og parkerte ved skistadion på Korlevoll i strålende sol.
Herfra med ski på sekken etter kjerrevegen forbi Gamlestølen og retning Seljestadstølen. Tok på skia etter ca 2 km og fulgte ruta til sommerstien oppover (masse gamle skispor her, men ingen andre å se). Videre opp bekkeskaret til demningen ved Dyrskardvatn. Så sørover vatna og opp ryggen til toppen i sol og bar overkropp!
Hørte det skulle være ei bok på toppen, men jeg fant ingen i den litt stusslige toppvarden på en så fin topp ... (ser jo i ettertid at snøen dekket store deler av varden og at sommerbildene viser en stor og fin varde).

Mot Hårteigen i det fjerne
Mot Hårteigen i det fjerne

Samme retur på litt dårlig glid ned til hytta ved Dyrskardvatn, men morsom nedkjøring og fine telemarksvinger i skaret/bekkfaret derfra. Holdt litt høyere i terrenget videre nedover og kunne kjøre på skia til gangbrua ved Seljestadstølen.

GPS'en viste 31 km og 1100 hm.

User comments

Comment title:
Characters left: 1000
Comment text:
You need to be logged in to write comments.