Archive - Date
Archive - Activity
-
Bike trip (25)
- Bike trip - mixed (5)
- Bike trip - off-road (18)
-
Other trip (1)
- Kayaking (1)
-
Other winter trip (86)
- Snowshoe trip (86)
-
Ski trip (120)
- Backcountry skiing (105)
- Randonnée/Telemark (9)
- Trip by foot (520)
-
Workout (1)
- Treadmill (1)
Peakbook-Friends
Favourite peaks
Knutshovda - jubileumstur nr 100
- Date:
- 09.12.2023
- Characteristic:
- Backcountry skiing
ENDELIG mildere temperaturer i Folldal. Startet dagen med trimpoengrunden før det det ble ny tur på ettermiddagen. Valgte å prøve ei annen rute i dag. Startet fra vinterparkeringa på Nygruva via Nygruvhytta bort til Ljosmyrdalen. Hit så var det et gammelt spor så det var ganske greit å gå . Fra her ble det frigåing i MYE pudder helt til toppen av Knutshovda.Tungt og herlig og knallbra trening for kropp og sjel.Kort pause på toppen pga snø og vind i lufta før nedkjøring samme vei.Fortsatte så mot Moldalsetra og vidre fra der retning vinterparkeringa. Her var det et delvis igjennsnødd sledespor så det gikk mye raskere enn beregna.
Kollutholen
- Date:
- 07.12.2023
- Characteristic:
- Snowshoe trip
Nå begynner det å bli nok kulde. Dro seg til igjen og det var 28 minus ved start i kveld. Gode klær så er det bare morro på tur selv i såppas kulde.Noe mildere på toppen .
Kollutholen
- Date:
- 03.12.2023
- Characteristic:
- Snowshoe trip
Hvis en skal vente på mildvær i Folldal før en kan ut på tur da blir det ikke mange turene i vintersesongen. En av landets kaldeste plasser som vanlig og i dag venta jeg til midt på dagen før jeg dro ut. Men likevel 28 minus ved start så det ble truger i dag. Og som vanlig knallfin utsikt fra toppen med fjellene badet i sol Rett og slett 360 graders panorama med fine fjell. Blir aldri lei av denne utsikten.
Brumundkampen - Hamar
- Date:
- 02.12.2023
- Characteristic:
- Backcountry skiing
Dro fra Folldal tidlig på mårran og satte kursen mot Hamar. Iskaldt I Folldal og det var det jammen meg lengere sør også. Planen i dag var både Brumundkampen og Gitvola. Først kort tur opp på Brumundkampen. Her var det sikteskive og et slags tårn samt brannvakthytte.Fortsatte så i retning mot Gitvola.Knallfint vær (men kaldt)og bra skiføre. Koser meg maks med å tråkke spor mot nye mål. Ble mange km og tilslutt måtte vi snu pga kulden. Det ble rett og slett for kaldt og det er ingen vits å trasse kulden.Kommer flere muligheter.
Fin dag med trivelig følge.
Kollutholen
- Date:
- 01.12.2023
- Characteristic:
- Snowshoe trip
Minus 30 grader da jeg dro på jobb i dag tidlig så med 17 minus ved start I kveld var helt supert. Fin trugetur
Kollutholen
- Date:
- 27.11.2023
- Characteristic:
- Snowshoe trip
Kulden var tilbake med 20 minus i kveld så da ble det truger. Måneskinn med litt snø i lufta og akkurat passe med snø i sporet slik at ble en god økt oppover. Mer snø på snaufjellet.
Reinslia trimpoeng
- Date:
- 26.11.2023
- Characteristic:
- Backcountry skiing
Trimrunde på mårran, besøk på dagen og kveldstur med Aron I kveld.
Knallfint med fullmåne over Reinslia i kveld
Knutshovda
- Date:
- 23.11.2023
- Characteristic:
- Backcountry skiing
Litt snøbyger først på eftan men plutselig ble det oppholdsvær. På med klær og ut på tur. I kveld var det magisk forbi Moldslsetra. Måtte bare skru av hodelykta og rett og slett nyte måneskinnet mens jeg tråkka spor mot toppen. Herlig nedkjøring i pudder
Trimpoengrunde Folldal
- Date:
- 22.11.2023
- Characteristic:
- Trip by foot
Den faste runden I kveld. Fra mange og tjue minus i går til noen få minus ikveld.Fin runde og når gradestokken på gapahuken forteller at det er "reine vårvære" da er det greit :-)
