Archive - Date
Archive - Activity
-
Bike trip (28)
- Bike trip - mixed (28)
-
Other winter trip (2)
- Snowshoe trip (2)
-
Ski trip (14)
- Cross-country skiing (14)
- Trip by foot (136)
Peakbook-Friends
Tur over Kaperkollen
- Date:
- 19.06.2024
Ny kveldsrunde fra Stærvegen over Kaperkollen rundt Åletjern med en svipp inn til gapahuken. Fin sommerkveld. Lengde 5,7 km.
Stemningsfullt over Vealøs
- Date:
- 12.06.2024
Sen kveldstur fra Lensmannseter. Ble litt skuffa da kveldsola forsvant over toppen på vei opp og et mørkt dekke la seg over himmelen fra nord. Tenkte jeg skulle få masse regn, men fikk kun litt få smådrypp på toppen. Var oppe kl.20.40. Nokså vindstille med 10 varmegrader på måleren ved trimkassa. I stedet for kveldssol på Vealøs fikk jeg et stemningsfullt mørkt skybelte glidende over Skien mot Porsgrunn, med ennå gløtt av sollys over Porsgrunn. Så det ble en fin stund på toppen allikevel, en artig opplevelse. Ble en del bilder. Da jeg kom ned igjen og kjørte opp mot Frogner, så jeg det hadde regnet kraftig der, og ellers gjennom sentrum av Skien. Selv gikk jeg klar regnet bortsett fra noen få drypp på toppen, og litt på vei ned.
Valås + Kattøya – Titoppern
- Date:
- 09.06.2024
Titopptur med David. Hadde tenkt oss en topp i Skien, men været så dårlig ut med tiltagende regn, så kjørte til Porsgrunn i stedet og gikk opp på Valås, og tok etterpå runda på kattøya inkludert en svipp på toppunktet på øya. Kom klar av regnet, så det ble en fin tur. Tok en rast ved gapahuken på kattøya. Fikk med turen fullført min 21. sesong med Ti-Topper’n.
Gapahuken ved Salmakerdammen
- Date:
- 02.06.2024
Tur med David inn fra Stærvegen en super sommerkveld med kveldsmat i gapahuken. Blitt veldig fint rundt Salmakerdammen nå, et virkelig flott sted.
Skrehelle - Titoppern
- Date:
- 29.05.2024
Opp via Lille Skrehelle for en titopp-registrering, min 9. for sesongen. Det var fremdeles sol da jeg kjørte hjemmefra, men det grånet helt til da jeg kjørte opp Fjelldalen. Det begynte å regne ved Elggløtt. Hadde tenkt å gå rundt via Ramsberget, men tok da samme vei ned igjen.
Solumsmarka - Titoppern
- Date:
- 22.05.2024
Sen kveldstur med en rundsløyfe i Solumsmarka fra Voldsveien sammen med Philip. Gikk først inn mot Kjerkeåsen etter stien lengst sør-vest. Tok en liten raskt i gamma på Kjerkeåsen før vi gikk videre. Varmt om dagen, men veldig fint å gå nå på kvelden. Med turen fikk vi en trippel ti-topp-registrering. Lengde: 8,3 km