Archive - Date

Archive - Activity

Collected lists

Nærtur

Date:
10.11.2021
Distance:
8.7km

Planen var egentlig noen topper på Åsta vest, men ettersom formen ikke var helt på topp, så ble det en snartur på Hemmelfjellet. Herlig med litt sol, endelig.

Map    

Røros

Date:
26.10.2021
Distance:
18.2km

Fin dag i fjellet i dag. Selv om det nærmer seg november så har ikke bakken frosset til, så det ble tungt å gå der det var myrete.

Map    

Deset

Date:
14.09.2021
Distance:
7.1km

Vi har hatt en flott høst i år, med mye sol, og nesten ikke regn. Fordeler og ulemper med det. En ulempe er dyrere strøm, så da får man komme seg ut slik at man ikke bruker den dyre strømmen.. Det er veldig tørt i skogen nå. Selv om det kom litt regn i helga, så hjalp ikke det på vannstanden i blant annet bekkene. Det er tørt der det til vanlig står en del vann. Det må nok regne godt i flere dager skal bedre seg.

Map    

Rondane

Date:
05.09.2021
Distance:
30.9km

I ganske mange år har jeg hatt lyst til å gå denne ruta som jeg gikk i dag. Jeg har hatt lyst til å gå den på ski og på beina. Derfor har det også tatt lang tid før jeg har fått komplett samling av 2k i Rondane. Værmeldingene var gode, men ikke så gode som været faktisk ble. Jeg hadde sol fra blå himmel hele dagen foruten 10 minutter rett før toppen da det suste noen skyer forbi. På tur opp til Veslsvulten måtte jeg kast t-skjorta, det var vindstille og sola stekte. Ikke verst å få litt farge på kroppen i starten av September. Jeg gikk i bar overkropp helt til Rondvasshøgde øst (1923 m) Der tok jeg på med vindjakke. Jeg stoppet flere ganger under veis for å spise å drikke. Dette var nok lurt, jeg klarte å holde energinivået på et jevnt nivå hele turen. På toppen >>>

Map     2 comments

Naturvernforbundet

Date:
29.08.2021
Distance:
3.3km

Map    

Kveldstur til Deifjellet

Date:
03.08.2021
Distance:
6.7km

Det var godt å komme seg ut en liten tur i kveld etter all maten og kakespisingen på konfirmasjonen til Sigurd. Fin solnedgang fikk jeg også bak skyene.

Map    

Hoemstind

Date:
25.07.2021
Distance:
9.2km

I fra hyttevinduet i Tresfjorden ser vi over fjorden og rett inn i veggen på Hoemstind. Ungene har bestandig lurt på hvilket fjell dette er, og i dag fikk vi mobilisert til avreise til Hoemstind. Yngstemann ble lokket med litt ny lego.. Det var godt og varmt og det var godt med et bad da vi kom ned igjen.

Map    

Topp i Tresfjorden

Date:
24.07.2021
Distance:
15.0km

Det var en av flere varme dager, så jeg startet mens det enda ikke var for varmt. Veien innover mot Eirsdalen er flat med litt stigning. Stigningen kommer brått opp anleggsveien som ender i salen mellom Rongja og Nonsfjellet. Dette ble en litt spesiell tur. På vei opp ringte telefonen, og jeg fikk beskjed om at min far var død. Tatt i betraktning av at det var mange folk på hytta vi bodde, var det veldig greit å komme seg på toppen, så jeg kunne få tid for meg selv. Det var vindstille og varmt.

Map    

Troll

Date:
21.07.2021
Distance:
15.9km

Map    

Søndagstur

Date:
18.07.2021
Characteristic:
Bike trip - mixed
Distance:
21.1km

Map