Archive - Date
Archive - Activity
-
Bike trip (125)
- Bike trip - mixed (115)
- Bike trip - road (1)
-
Climbing (1)
- Sport climbing (1)
-
Drive (2)
- Car drive (1)
-
Other trip (36)
- Expedition (2)
- Hunt (1)
- Kayaking (32)
-
Other winter trip (21)
- Skating (9)
- Snowshoe trip (12)
-
Ski trip (147)
- Backcountry skiing (38)
- Cross-country skiing (94)
- Randonnée/Telemark (9)
-
Trip by foot (855)
- Alpine trip (8)
- Glacier travel (1)
- Hike (489)
- Hillwalk (285)
- Jogging (21)
- Walk (24)
Peakbook-Friends
Favourite trips
Favourite peaks
Toåsen
- Date:
- 27.09.2009
- Characteristic:
- Hike
- Duration:
- 0:45h
- Distance:
- 2.6km
Kjørte til skolen der Toveien startet. Merket sti innover, først vei og så sti over noen myrer før toppen. Lett tur.
Tårnåsen
- Date:
- 26.09.2009
- Characteristic:
- Jogging
- Duration:
- 0:30h
- Distance:
- 2.6km
Rask marsj en sein varm septemberkveld. Ikke lett å se hvor toppen er, interessant gammel kultur. Vanskeligst å finne parkering uten å bli bøtelagt.
Tømmerås
- Date:
- 26.09.2009
- Characteristic:
- Hike
- Duration:
- 1:30h
- Distance:
- 5.5km
Staretet ved Krokhol og fulgte T-merket sti forbi Paddetjern og opp til toppen. Lett tur, men til dels noe bratt.
Muen
- Date:
- 23.08.2009
- Characteristic:
- Hillwalk
- Duration:
- 1:00h
- Distance:
- 4.0km
Bankerødkollen
- Date:
- 10.04.2009
- Characteristic:
- Walk
- Duration:
- 0:06h
- Distance:
- 0.2km
En fredagstur til Hvaler for å se seg om, ente også på høyeste toppen.
Sørvest for Bollerudåsen
- Date:
- 05.10.2008
- Characteristic:
- Walk
- Duration:
- 6:00h
- Distance:
- 15.0km
Gikk søndagstur med kona fra hjemmet i Ås til Ski og Bollerudåsen. Det ble en lang tur på bare asfalt. Det ble totalt 15 km startet i sol og kom hjem i regn og tok 6 timer. Hadde da vært innom kunstutstillingen til Bakker på Nordby. Resultatet av denne toppturen ble innkjøp av to kunstverk. Dette er vel den mest originale toppturen, og ingen har vel gått så langt til denne fordervelige stygge toppen. Det er bare å beklage på innbyggernes vegne at hjemkommunens topp er så stygg. Får vel ta det opp i kommunestyret snart, at dette stedet er en skam for Ås kommune, og bør pusses opp. Huggorm er det der også!
Men, bonus for dere andre som ikke går dit er jo at dere bare kan stikke innom i farta til noe annet. Det tar bare et kvarter om dere kjører inn Myrveien på grensa mellom >>>
Jiehkkevárri
- Date:
- 31.07.2008
- Characteristic:
- Hillwalk
- Duration:
- 12:00h
- Distance:
- 20.0km
Denne turen ble foretatt 31.7.2008. Legger ved noen bilder fra en fantastisk tur. Geir E. var med samt to kjentfolk fra Balsfjord. Vi drog opp med fly til Tromsø fordi det så ut som det skulle bli flott vær denne dagen. Leide bil og kjørte inn til Balsfjord (i tåke og duskregn). Traff våre kjentfolk og startet oppstigningen fra sjøen i duskregn og litt tåke. Men, når vi hadde passert 800 m som vi over skydekket og hadde en fantastisk tur i strålende sol, vindstille, med toppene stikkende opp fra skydekket. Veldig spesielt.
