Archive - Date

Archive - Activity

Collected lists

Favourite peaks

Vardeheia, Birkenes

Date:
01.05.2022
Characteristic:
Hike
Distance:
1.9km

Kort og grei luftetur på tampen av helga. Nokså bratt og ulendt vei til topps.

Map    

Hiis utsikt vest - toppen i Raet nasjonalpark

Date:
30.04.2022
Characteristic:
Hike
Distance:
1.2km

Kjørte E18 mot Arendal og tok av til Nedenes. Fulgte skilting mot Nedenes skole og parkerte på parkeringsplassen til skolen. Kort og kjapp tur. Tok med Nedenestoppen i samme slengen.

Map    

Gråskollheia og Himmelriksfjell, Birkenes

Date:
30.04.2022
Characteristic:
Hike
Distance:
6.7km

Gikk først til Gråskollheia. På returen prøvde jeg meg på en annen rute, men denne ble fryktelig bratt. Kom ned på veien og fortsatte til Himmelriksfjell. Litt bratt og kronglete å komme opp, men flott på toppen med fin utsikt.

Map    

Røvarden, Lillesand

Date:
23.04.2022
Characteristic:
Hike
Distance:
3.4km

Fin og kort spasertur til Røvarden. Greit å finne fram, vei og sti hele veien.

Map    

Raet nasjonalpark i Arendal

Date:
03.04.2022
Characteristic:
Walk
Distance:
7.6km

På rusletur med LOT til Raet nasjonalpark. Behagelig tur i naturskjønne omgivelser.

Map    

Ropstadknuten

Date:
27.03.2022
Characteristic:
Hike
Distance:
4.2km

Fremdeles korona i kroppen så turen ble verken lang eller raskt. Tok av mot Bringsværd leirskole og parkerte på skolens parkeringsplass. Gikk opp bakken til flaggstanga og der var det skiltet mot Ropstadknuten. Grei merking og sti hele veien, også et skilt i et stikryss. Ser at det som lokalt kalles Ropstadknuten er det som på kartet heter Ropstadknuten sør. Fin og grei tur. Flott utsikt fra tårnet på toppen, som også inneholder en sikteskive. Fra Bringsværd var det også skiltet mot Oksla, Venneslas høyeste punkt. Det så ut som det var grei sti og merking den veien også. Dette skulle vi ha visst da vi krongla og busha oss til Oksla for to år siden fra Høversland!

Map    

Lindesnes

Date:
26.03.2022
Characteristic:
Walk
Distance:
3.3km

En rolig og kort spasertur passet greit når koronaen henger igjen i kroppen. Målet var å komme til Norges sørligste fastlandspunkt. For å trø helt ytterst og akkurat på kartmerket måtte jeg ha svømt så den siste meteren måtte jeg la være. Fulgte skilting mot Lindesnes fyr fra E39 og parkerte på parkeringsplassen for fyret. Delvis sti og delvis blå merker men ellers bare å gå i retningen mot punktet. Gikk også opp i fyret og hadde flott utsikt. Det er også en sikteskive her, så Lindesnes fyr bør være med på listen over sikteskiver. En stor sikteskive i stein med kikkert i midten.

Map     2 comments

Rusletur på Fornebu

Date:
21.03.2022
Characteristic:
Walk
Distance:
5.0km

Etter en lang kursdag var det godt med en liten luftetur. Sikteskiva på Fornebu var turmålet, men jeg tok med meg noen «topper» i nærheten også. Artig å gå på den gamle flystripa. Fine og flate turstier.

Map    

Steinsåsheia, Lillesand

Date:
19.02.2022
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
6.1km

Litt mer snø enn forventet på denne turen. Fulgte en delvis dårlig traktorvei nesten til toppen. De siste 150 meterne i terrenget. Ingen utsikt men mye snø og trær på toppen.

Map    

Heimre Bueheia, Lillesand

Date:
18.02.2022
Characteristic:
Hike
Distance:
1.8km

Grei sti å følge et stykke på vei. Ingen utsiktstopp. Noen små snøklatter i terrenget, men greit å gå.

Map