Archive - Date
Archive - Activity
-
Bike trip (5)
- Bike trip - mixed (2)
- Bike trip - off-road (2)
- Bike trip - road (1)
-
Ski trip (27)
- Backcountry skiing (3)
- Cross-country skiing (18)
- Randonnée/Telemark (1)
-
Trip by foot (24)
- Alpine trip (3)
- Hike (5)
- Hillwalk (8)
- Jogging (8)
Peakbook-Friends
Favourite peaks
Skjellingshovder
- Date:
- 02.10.2021
- Distance:
- 17.6km
Målet var Vesle Skjellingshovde og jeg hadde tenkt å sykle inn langs Buvatnet og ta raskeste vei til topps. Men på veien langs Buvatnet flagra det med Elghunder som hadde los, elger og jegere. Det ble til at jeg tok den lange runden for å ikke forkludre elgjakta samtidig kan det jo hende at jeg skremte noen elg inn mot jegerne. Kult med tårnet på store Skjellingshovde, ellers var dette en tur som ikke ga de store naturopplevelsene siden jeg ikke er så happy for skogstrasking. Men fin trim både fysisk og mentalt.
Ørnetur
- Date:
- 25.09.2021
- Distance:
- 14.6km
Måtte snu på øyre i sommer pga tordenvær. Fin utsikt nedover Smådalen.
Eidstur
- Date:
- 12.09.2021
- Distance:
- 3.5km
Ingen høydare utover god trim. Tårnet på toppen trenger virkelig restaurering. I boka var det 5 signaturer siden mai.
Snøholstinden
- Date:
- 05.09.2021
- Distance:
- 23.9km
Lang tur, meget fin utsikt. Helvetes møkka retur med defekt akilles.
Toppsanking Valdres
- Date:
- 30.08.2021
- Distance:
- 15.8km
Perfekt avspaserings dag. Fin rundtur i vindstille, varmt sommervær.
Finvær på Gjuratind
- Date:
- 28.08.2021
- Distance:
- 12.8km
Denne toppen har jeg tenkt på hele tiden etter at jeg var på Vengetinden i fjor. Passet aldri med tid og værmelding denne sommeren, men nå var det meldt bombehøytrykk og jeg hadde fri fra forpliktelser. Hadde lest tur-rapporter hele vinteren, ja Gjuratinden hadde rett og slett blitt en tvangstanke!
Vår toyota Hiace ble innredet med madrass og fikk fart på seg over til Romsdalen fredag kveld. La meg til i utkanten av Grøvdal der det var mobildekning. Etter en god natts søvn i "bobilen", rullet jeg opp til Rabben og stistart. Fantastisk morgen med skyfri himmel, litt kaldt, og våt vegetasjon oppover mot Hoemskaret. Snudde meg ofte for å se den nydelige utsikten utover Isfjorden. Lett å følge og meget godt merket DNT sti opp til Hoemskaret. Nordryggen så umulig ut herifra, >>>