Archive - Date
Archive - Activity
-
Bike trip (433)
- Bike trip - mixed (138)
- Bike trip - off-road (82)
- Bike trip - road (12)
-
Climbing (3)
- Ice climbing (1)
- Via ferrata (2)
-
Drive (31)
- Car drive (4)
- Motorcycle drive (27)
-
Other trip (17)
- Expedition (7)
- Kayaking (10)
-
Other winter trip (63)
- Alpine skiing (2)
- Snowshoe trip (61)
-
Ski trip (392)
- Backcountry skiing (204)
- Cross-country skiing (6)
- Randonnée/Telemark (180)
- Trip by foot (1259)
Peakbook-Friends




Favourite trips
Favourite peaks
Oppbekkfjellet
- Date:
- 16.06.2019
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 5.3km
Jeg kjørte litt videre langs Friisvegen til der det tok av en sti mot Oppbekkfjellet. Jeg har vært her før på vinteren, men var da kun på et av to toppunkt. I dag var jeg oppom begge, men så ingen høydeforskjell hverken i terrenget eller på GPSen.
Brentfjellet
- Date:
- 16.06.2019
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 4.5km
Jeg måtte hjem til en avtale i ettermiddag, så da ble det kun et par småturer i dag. Jeg lesset opp og kjørte fra Remdalshytta og parkerte der stien tar av opp mot Brentfjellet.
Jeg kunne følge tørr og lett gått sti helt til toppen
Breitjønnshøgdene mf
- Date:
- 15.06.2019
- Characteristic:
- Hillwalk
- Duration:
- 3:37h
- Distance:
- 11.8km
Fredag kveld kjørte jeg opp Friisvegen og til Remdalsbua. Der parkerte jeg ved steinbuene og hadde da et bra utgangspunkt for tur neste dag. Målet var flere topper på Ringebu PM>50.
Lørdag startet jeg opp på østsiden av dalen, opp på Vangfjellet, før jeg gikk ned i dalen igjen og opp på andre siden og på småtoppene som ligger på rekke der. Det ble en flott tur i finværet selv om toppene ikke var de mest spektakulære.
EN TRIST HISTORIE:
Når jeg lesset av motorsykkelen min på fredag kveld, fikk jeg se et lam som stod alene oppe ved den ene hytta. Jeg gikk opp og kikket, og lammet hadde kolikk med veldig oppblåst mage, og hadde det åpenbart veldig ille.
Jeg tenkte at jeg kunne slå det ihjel med en stein, men fant ut at det beste kanskje ville være å kontakte eieren, så kunne >>>
Spåtind
- Date:
- 02.06.2019
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 14.2km
Tur på motorsykkelen i finværet om morgenen. Satte kursen mot Spåtind via Værskei. Vegen var fortsatt vinterstengt, og jeg måtte kjøre forbi hele 4 stengte bommer på turen. Da kunne jeg kjøre på litt, da jeg hadde veien for meg selv. Leste på nett at veien åpner til helgen...
Turens hovedmål var siste toppen min på Nordre Land PM>50 lista .
Stakkstolla
- Date:
- 26.05.2019
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 4.7km
Bort til dagens neste tur ble det en artig motorsykkeltur på mange fine grusveier
Jeg korrigerte PM på Bakhuken fra 50m til 48m, da høyeste punkt i søkket mellom toppene er markert med 964 meter på kartet, og toppen med 1012
Skottåsen
- Date:
- 26.05.2019
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 3.7km
Da ble det å kjøre et stykke tilbake før jeg kunne svinge opp mot Skottåsen. Parkerte ved veien og gikk begge toppene her oppe på samme turen.
Høgåsen
- Date:
- 26.05.2019
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 7.1km
I dag ville jeg kjøre en tur nordover for å ta noen topper på Ringebu PM>50 lista. Det regnet imidlertid fra morgenen av, så jeg kom meg ikke avgårde før regnet stoppet. Det var friskt å kjøre på formiddagen, og snøen som kom i natt dekket de høye fjellene.
Geroskinos
- Date:
- 03.05.2019
- Characteristic:
- Hillwalk
- Duration:
- 4:48h
- Distance:
- 11.5km
I dag ville GO ha en rolig dag ved hotellområdet, så da kunne jeg dra tilbake til Kissamos for å bestige høyeste punkt på halvøya, Geroskinos, som jeg måtte avbryte turen til tidligere i uka.
I dag hadde jeg hele dagen til rådighet og var mentalt forberedt på at dette var en krevende tur.
Jeg startet nesten nede ved havet og la i veien opp en liten grusvei som dessverre ikke gikk så høyt opp som den var tegnet inn på kartet.
Det var varmt og et veldig krevende terreng å gå i, så det tok sin tid. Oppe på fjellryggen fikk jeg en fantastisk utsikt, og sånn sett var turen nesten spektakulær.
GPS sporet stemmer ikke helt med kartet, men GPSen min er veldig nøyaktig, så her er det feil på kartet. Så også dette på Peakbook appen når jeg var på fjellet, at kartet stemmer ikke >>>
Pofitis Ilias
- Date:
- 02.05.2019
- Characteristic:
- Hillwalk
- Duration:
- 4:47h
- Distance:
- 14.6km
GO er i siget på tur nå og ville bli med på nytt i dag. Hyggelig med turfølge, men da må jeg modere turene mine litt.
Vi hadde lagt merke til en markant topp på turen for 2 dager siden, og sjekket på kartet at det gikk vei nesten helt opp, og dette ville da være en fin tur for GO. Vi valgte å starte nede i dalen og gikk på fin grusvei nesten helt opp. Flott tur dette.
Geroskinos
- Date:
- 30.04.2019
- Characteristic:
- Hillwalk
- Duration:
- 2:30h
- Distance:
- 3.6km
Også i dag ville GO bli med på tur. Jeg hadde tenkt å gå opp på høyeste punkt på halvøya utenfor Kissamos fra land siden, men GO ønske å ta en tur til Balto. Vi ble derfor enige om å kjøre veien ut og stoppe på høyeste punkt på veien. Da kunne GO gå til Balto mens jeg gikk opp på fjellet fra nordsiden.
Det viste seg imidlertid å være langt tøffere fjell enn hva som kommer frem på kartet, og jeg måtte snu etter de 3 første toppunktene på fjelryggen, da det rett og slett var for bratt og det krevde mye klyving og litt klatring, så tiden ville ikke strekke til. Det ble derfor en retrett ned en bratt renne i fjellsiden, da det var noen bratte partier jeg ikke hadde lyst til å klatre ned på den ruten jeg gikk opp. Også renna var ganske krevende å ta seg ned, da den var >>>