Archive - Date
Archive - Activity
-
Bike trip (435)
- Bike trip - mixed (138)
- Bike trip - off-road (83)
- Bike trip - road (13)
-
Climbing (3)
- Ice climbing (1)
- Via ferrata (2)
-
Drive (31)
- Car drive (4)
- Motorcycle drive (27)
-
Other trip (17)
- Expedition (7)
- Kayaking (10)
-
Other winter trip (63)
- Alpine skiing (2)
- Snowshoe trip (61)
-
Ski trip (392)
- Backcountry skiing (204)
- Cross-country skiing (6)
- Randonnée/Telemark (180)
- Trip by foot (1266)
Peakbook-Friends




Favourite trips
Favourite peaks
Storhøa
- Date:
- 16.12.2017
- Characteristic:
- Randonnée/Telemark
- Duration:
- 3:31h
- Distance:
- 12.7km
NEO har fått Rando ski i julegave, og i dag bar det til fjells for å prøve dem. Vi kjørte opp til Espedalen for å finne noen reale høydemetere. Været skulle bli bra, men når vi passerte Nedre Svatsum var det -19. Heldigvis var det litt varmere ved start, og i høyden ble det enda noen grader varmere, så det gikk greit.
Glemte å starte GPS klokka ved start, så den ble startet først på 1100 moh.
Balbergkampen
- Date:
- 10.12.2017
- Characteristic:
- Bike trip - mixed
- Duration:
- 2:04h
- Distance:
- 14.9km
Blå himmel og flott vær i dag. Til tross for kulden bestemte jeg meg for en sykkeltur opp Balbergskaret. Siste biten opp til toppen gikk til fots.
Balbergkampen
- Date:
- 03.12.2017
- Characteristic:
- Trip by foot
- Duration:
- 1:58h
- Distance:
- 6.9km
Vi våknet til blå himmel og sola kom etterhvert opp så temperaturen ble behagelig. Da måtte vi jo ut, og vi tok en fin rundtur om Balbergkampen i perfekt vintervær
Nevelfjell
- Date:
- 02.12.2017
- Characteristic:
- Backcountry skiing
- Duration:
- 1:56h
- Distance:
- 9.5km
Nå var det på tide å ta vinterens første skitur, og jeg kjørte opp til Nordseter for å gå en tur opp på Nevelfjell. Været var fint og det var herlig å gå på ski igjen.
Balbergkampen
- Date:
- 01.12.2017
- Characteristic:
- Trip by foot
- Duration:
- 0:56h
- Distance:
- 3.7km
Jeg avspaserte i dag for å ordne opp i diverse saker. Da ble det også mulighet til en tur i dagslys, og dagens turmål ble Balbergkampen. Det ble kortversjonen fra Skaret på fint snøføre.
Veikulnatten
- Date:
- 25.11.2017
- Characteristic:
- Snowshoe trip
- Duration:
- 3:38h
- Distance:
- 9.1km
Denne helgen ble tilbrakt på Pers Hotell hvor vi hadde julebord med jobben. På lørdag valgte jeg trugetur fremfor Tropicana, da jeg ikke er så begeistret for å bade innendørs. GO ble med til turstart, og gikk en tur tilbake til hotellet. Jeg for min del tok på trugene, og fikk en hard, men flott tur opp på Veikulnatten
Balbergkampen
- Date:
- 20.11.2017
- Characteristic:
- Hike
- Duration:
- 1:22h
- Distance:
- 4.3km
Vi kom hjem fra ferie i natt, og jeg tok derfor fri også i dag. Været var nydelig, og da var det bare å komme seg ut for å akklimatisere seg til vinteren.
Paso
- Date:
- 18.11.2017
- Characteristic:
- Hike
- Duration:
- 0:37h
- Distance:
- 1.5km
Neste topp ble litt lengre øst. Vi kunne følge flott skiltet sti oppover, og på stiens høyeste punkt tok MMO og jeg av for en avstikker opp på toppen. GO fortsatte imidlertid på stien, og vi ble enige om at vi ville nå henne igjen der, før vi returnerte til bilen.
Det ble et kort stykke gjennom krattskogen opp på toppen. Ingen utsikt overhode, så det ble retur med en gang vi hadde tatt bilder. Vi jogget videre på stien til vi tok igjen GO, og gikk i samlet tropp tilbake
Det ble siste toppen for denne gang, og vi avsluttet dagen med bading og soling på stranden ved San Andres
Pico del Inglês
- Date:
- 18.11.2017
- Characteristic:
- Hike
- Duration:
- 0:48h
- Distance:
- 1.8km
Damene ville bli med på en tur i dag, og vi satte kursen østover øya. Første stopp ble ved Pico del Inglês, som er en topp i et område med mye fine tur stier. Vi valgte å gå stien som går nesten over toppen.
På grunn av at toppen er gjerdet inn med piggtrådgjerde, og det er veldig godt skiltet om at det er adgang forbudt pga flyradar og radiotårn for flyplassen, er ikke selve toppunktet tilgjengelig. Jeg måtte imidlertid prøve meg en tur over gjerdet, men så at området var kameraovervåket, så det ble en rask retur.
Det ble imidlertid en fin liten tur på trivelig sti i subtropisk skog
Montana Abreo
- Date:
- 17.11.2017
- Characteristic:
- Hillwalk
- Duration:
- 1:21h
- Distance:
- 5.2km
På tur ned fra Teide tenkte jeg på at jeg i grunnen ikke hadde det travelt ned igjen. Damene skulle ut på en egen morgentur ved hotellet, så jeg hadde muligheten til å rekke en liten tur til før jeg dro ned fra fjellet. Jeg fant ut at Montana Abreo måtte være den nærmeste toppen å rekke med i dag.
Det var ikke så lange biten å kjøre bort, og på kartet var det tegnet inn grusvei nesten til toppen, så det burde være en overkommelig topp nr 2 i dag.