Archive - Date
Archive - Activity
-
Bike trip (430)
- Bike trip - mixed (136)
- Bike trip - off-road (82)
- Bike trip - road (11)
-
Climbing (3)
- Ice climbing (1)
- Via ferrata (2)
-
Drive (31)
- Car drive (4)
- Motorcycle drive (27)
-
Other trip (17)
- Expedition (7)
- Kayaking (10)
-
Other winter trip (63)
- Alpine skiing (2)
- Snowshoe trip (61)
-
Ski trip (392)
- Backcountry skiing (204)
- Cross-country skiing (6)
- Randonnée/Telemark (180)
- Trip by foot (1251)
Peakbook-Friends




Favourite trips
Favourite peaks
Skora sør
- Date:
- 12.11.2021
- Characteristic:
- Trip by foot
- Distance:
- 3.2km
Fra Ulbergshaugen ble det en bratt kjøretur opp til start på neste tur. Jeg parkerte ved hovedveien men så siden at jeg kunne ha kjørt et stykke inn til et jorde inne i skogen.
Ulbergshaugen
- Date:
- 12.11.2021
- Characteristic:
- Trip by foot
- Distance:
- 2.1km
Siden værmeldingen lovet fint vær i dag, bestemte jeg meg for å avspasere og dra topp jakt. Det er langt å kjøre til nye røde topper, så jeg bestemte meg for heller å ta noen topper på Sør-Fron > 50 pm. Jeg tok E6en nordover til Hundorp, hvor jeg krysset elva for å komme til turstart for Ulbergshaugen
Svartfjellet
- Date:
- 07.11.2021
- Characteristic:
- Bike trip - mixed
- Distance:
- 17.2km
Etter en tidlig frokost (Alt er relativt), kom jeg meg av gårde på dagens tur. Jeg tok sykkelen fra Spidsbergseter og bort til stistart ved Svartfjellsætra
Svarthammaren
- Date:
- 06.11.2021
- Characteristic:
- Bike trip - off-road
- Distance:
- 7.4km
Etter en bedre lunsj på hotellet så jeg at jeg kunne rekke en tur til før jeg skulle bli med på bading i bassenget. Denne turen ville jeg ta med sykkelen, antagelig årets siste sykkeltur i fjellterreng.
Muen
- Date:
- 06.11.2021
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 4.6km
I helgen var det julebord på Spidsbergseter med jobben. På lørdag formiddag ble HMH og LAJ med på en tur opp på Muen. Det blåste en kald vind, men sola skinte og det var flott vær for tur.
Hyggelig å få følge av gode kollegaer på turen :-)
Holtfjellet
- Date:
- 04.11.2021
- Characteristic:
- Trip by foot
- Distance:
- 3.9km
Etter Tandbergfjellet kjørte jeg ned og over elva, og opp til turstart for Holtfjellet. Dette ble litt mer tur, og det var faktisk en fin liten runde dette.
Tandbergfjellet
- Date:
- 04.11.2021
- Characteristic:
- Hike
- Distance:
- 0.3km
I dag var jeg ferdig med et møte i Oslo såpass tidlig at jeg kunne rekke et par topper på returen.
Første topp ble Tandbergfjellet hvor man kan kjøre bil nesten helt opp.
Ikke rare turen dette, men da har jeg vært også på denne toppen.