Archive - Date

Archive - Activity

Collected lists

Hellstugueggi

Date:
02.04.2023
Characteristic:
Backcountry skiing
Distance:
20.0km

Etter nok en hotellfrokost (ref dagen før), pakka vi inn i bilen og kjørte vestover. Parkerte på den store parkeringa før Breidalen. Trodde vi skulle finne spor til Danskehytta, men det var sporadisk (ser ut til at det fleste går fra Grotli). Greit å finne vegen, sjøl om vi kanskje ikke valgte den lureste. Fint og slakt terreng - ypperlig for fjellski. Følte at vi gikk og gikk - det var drugt til toppen. Men for en utsikt da vi endelig kom dit!! Satt lenge på toppen. Nøt utsikt og vær. Sekretæren mista en fell på tur ned, så om noen finner den blir hun glad ;) Siden den ene uansett var borte, tok vi av fellene og gled ned til bilen. Litt bratt noen steder, men ingen større utfordringer. Grotli altså - vi har blitt så glad i dette området. Reinheimen er undervurdert!! Sjøl om >>>

Map    

Vulueggi

Date:
01.04.2023
Distance:
22.4km

Fjorårets opphold på Grotli frista til gjentagelse. Vi booka oss inn på hotellet, og reiste i veg. Siden vi begynner å gå "tom" for vintertopper på 2000 m lista, må vi finne alternativer ;) Etter en god frokost på hotellet, kjørte vi litt østover igjen - til Nysætra. Her fant vi, etter hvert, parkering. Labba i veg oppover i skogen, og skulle prøve å holde oss på "stien" på østsida av bekken. Det var ulendt og "brasket". Endte med å ha på langfell. Da vi kom over tregrensa ble det mye bedre. Masse dyrespor: Rype, hare, rev, villrein og til og med jerv! Sola varma godt opp bakkene. Greit å følge ryggen utover - først til Søre, holde høgdemeterne til Hovedtoppen. Hadde vært digg med randoskiene ned her, men alt i alt er dette en fjellskitur.

Map    

Ola

Date:
28.03.2023
Distance:
4.7km

Map    

Veslfjelltind

Date:
26.03.2023
Distance:
13.4km

Kanskje den beste pudderdagen noen gang i Jotunheimen med 20-40 cm tørrpudder fra toppen av veslfjelltind og ned til bilen igjen. Sjeldent! Med på tur Kjell og Eldrid.

Map    

Ørnkampen

Date:
19.03.2023
Distance:
3.9km
Map    

Vassberget

Date:
11.03.2023
Characteristic:
Randonnée/Telemark
Distance:
26.8km

Map    

Olashovda

Date:
26.02.2023
Distance:
5.3km

Map    

Venabygdsfjellet

Date:
12.02.2023
Characteristic:
Backcountry skiing
Distance:
25.6km

En tur vi hadde planlagt en stund, og værmeldingen søndag var ikke så verst. Var spådd en del vind men ble ikke så mye som spådd. Fint skiføre innover på delvis skare, men til tider gjennomslag så ble en del brøyting. Gikk fin med kortfeller hele turen. I overkant spennende ned fra toppene som førte til et kledelig skrubbsår for turplanleggeren på nesa.. Retur i solnedgang og perlemorsskyer :) Mot Hornflågån, Storronden mm. Muen lengst bak og Store Ramshøgda nærmest, tatt fra Saukampen. Nydelig solnedgang og perlemorsskyer.

Map    

Rondane

Date:
05.02.2023
Distance:
20.4km

Map    

Gråhøi

Date:
04.02.2023
Distance:
9.5km

Map