Archive - Date

Collected lists

Solheimfjellet i Florø

Date:
31.07.2025
Characteristic:
Hike
Distance:
3.8km

Map    

Norges mest undergraderte klatrefelt?

Date:
30.07.2025
Characteristic:
Sport climbing
Distance:
1.1km

Kan godt tenkes at folk fra Førde er flinke til å klatre, men å gradere ruter, DET kan de ikke. Av alle undergraderte ruter jeg har meldt, så må dette være verste jeg har erfart. Det står to 3+ ruter oppført, som er mer 4+. Sportsruta "Overraskelsen" 4+ er mer grad 5. Så feltet er IKKE et nybegynnerfelt. Ellers fikk jeg til flash på Wash and go, registrert som 5+, men er nok en 6a.

Map    

Orrehaugane i Bergen

Date:
29.07.2025
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
2.6km

Map    

Hermodshula og såta

Date:
28.07.2025
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
1.8km

Map    

Joggetur ved Kjerringvik

Date:
27.07.2025
Characteristic:
Jogging
Distance:
9.8km

Såtåshula viste seg og være større og dypere enn antatt. Så blir å ta med hodelykt til denne en senere gang.

Map    

Klatring på Husvik

Date:
26.07.2025
Characteristic:
Sport climbing
Distance:
2.0km

Klatrefeltet på Husvik må kanskje være det beste sportsfeltet i Vestfold. Klatre med Fredrik Lie.

Map    

Bading og buldring på Ula

Date:
24.07.2025
Characteristic:
Bouldering
Distance:
1.2km

Buldra med en Østeriker som hadde crash pad. Fikk til blant annet Strandpils 6A+.

Map    

Klatring I Ormestadvika

Date:
22.07.2025
Characteristic:
Sport climbing
Distance:
2.8km

Klatring med Jorid, Fredrik og Krille. Gikk blant annet nr. 4 grad 5 på trad.

Map    

Ut Memerudalen via Gjendetunga

Date:
13.07.2025
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
12.2km

Starta dagen med å rive opp teltåpninga for så å skremme en flokk med reinsdyr som vandra 25 meter fra campen. Note to self: Rått skue, med når det er tydelig spor i snøen rett ved, så har du lagt teltet rett i ferdselsåra til reinsdyra. De følger ofte faste tråkk. Videre fikk jeg lært at elva Meru under stor vannføring kun kan krysses to plasser: Enten oppe ved 1680 moh ved breen, eller nede ved 1170 moh, der en ender opp med 4-5 elvekryssinger. Etter to lange dager var det kjekt å bare vandre ut av dalen med god tid. Fant ei rute opp nordflanken av Gjendetunga som ble helgas siste topp.

Map    

Soloraid rundt Austre Memurudbreen

Date:
12.07.2025
Characteristic:
Alpine trip
Duration:
10:00h
Distance:
16.1km

Starta 06.30 fra teltet mitt på 1550 moh, med en nesten skyfri himmel og med tidenes værmelding for dagen. Elva Meru hadde allerede begynt å bli stor, så det ble å krysse elva oppe på flata på 1680 moh. Østryggen opp til V5 gikk fint med grad 2 klatring på fast fjell, før jeg gikk for omgåelse på høyre. Jeg klatra utsatt og løst opp på ryggen igjen, der jeg heller anbefaler å følge omgåelse på høyre hele veien opp som ser enklere og fastere ut. Fremme ved V3 så valgte jeg bevist å legge igjen sekken før jeg klyvde opp, sånn at jeg ikke skulle bli frista til å prøve å klatre grad 2/3 ned på andre siden. Her endte jeg opp med å klatre ryggen direkte opp, som ble en del grad 2 klyving, før jeg innså på veien ned at det bare er å holde ned på sydvestsiden istedenfor.

Map