Archive - Date

Collected lists

Skranten på Austre og Stølsmaradalstind

Date:
21.05.2023
Characteristic:
Randonnée/Telemark
Distance:
19.1km

I tillegg til å være forkjøla hele langhelga, så var jeg dum å drikke av feil elv på lørdagen. Våkna opp med spying og en kropp som ikke ville ta til seg næring. Uten mat eller energi og dårlig hode og mage la jeg meg i sporet bak gutta. Det ble en av de tyngste toppturene jeg noen gang har vært på, men noe stolt av å klare å presse kroppen gjennom.

Map    

Steindalsnosi

Date:
20.05.2023
Characteristic:
Randonnée/Telemark
Distance:
9.2km

Map    

Trollsteintraversen og Glittertind

Date:
19.05.2023
Characteristic:
Randonnée/Telemark
Distance:
21.2km

Gikk med ski på sekken de første 150 høydemeterne gjennom skogen før vi kunne begynne å sy sammen snøflekkene til å gå oppover. Nedkjøringa ned mot breen føltes noe eksponert, ettersom en traverserte det som fra oversiden så ut som en snøflanke over et stup. Vi tok frem stegjern og isøks for å ta klyvepunktet før store Trollsteineggje. Resten av ryggen gikk vi med isøks bare og klyvde relativt greit bortover. Toppen ble nådd uten noe sikt, så nedkjøring ble gjort etter GPS.

Map    

Rasletind ned sydøstsiden

Date:
18.05.2023
Characteristic:
Randonnée/Telemark
Distance:
13.5km

Map    

Sykling og intervaller

Date:
10.05.2023
Characteristic:
Jogging
Distance:
18.0km
Map    

Brannfjellet og Ryen varden

Date:
03.05.2023
Characteristic:
Jogging
Distance:
6.9km
Map    

Ullernåsen

Date:
30.04.2023
Characteristic:
Jogging
Distance:
7.9km
Map    

Rappellering på utdrikningslag

Date:
29.04.2023
Characteristic:
Hike
Distance:
1.3km

Del av utdrikningslaget til Lars ble at jeg mekke en 45m rappell ned vestveggen på Beggevannsfjellet.

Map    

Trekantrute og toppsamling på vidda

Date:
21.04.2023
Characteristic:
Backcountry skiing
Distance:
83.0km

Årets vintertur ble meg og MikkelsenT (Tron Mikkelsen) på nordøst-Hardangervidda. Som de toppsamlerne vi er, så ble målet for turen å samle flest mulig 100 PF topper i Nore og Uvdal kommune langs trekantruta fra Solheimstulen. Fredag - Solheimstulen til Rauhelleren Vi gikk ut første dag med 11 kg sekker og nyglida fjellski, så med strålende vær lå alt til rette for topphamstring. Jeg hadde glemt å kutte de nye halvfellene, så de 36 km første dagen var av det tyngre slaget. Etter noen kaffekopper og sjokolade i sola etter ankomst på Rauhelleren, tok vi kveldstur til Midtnuten. Lørdag - Rauheleren til Mårbu Vi våknet lørdag morgen til at en jerv (trolig) hadde spist opp trinsa og løkka på far sin skistav. Så det ble litt senere start enn tenkt grunnet litt håndtverk og kreativitet for å fikse utstyret. >>>

Map    

Trondheim Buldresenter og rusletur

Date:
11.04.2023
Characteristic:
Bouldering
Distance:
1.0km
Map