Archive - Date
Archive - Activity
- Bike trip (2)
-
Other winter trip (88)
- Snowshoe trip (88)
-
Ski trip (35)
- Backcountry skiing (16)
- Cross-country skiing (4)
- Randonnée/Telemark (15)
- Trip by foot (1168)
Peakbook-Friends
Storsvehøgda
- Date:
- 29.01.2024
- Characteristic:
- Trip by foot
- Distance:
- 5.4km
Varmegrader i dag også, så jeg droppet trugene. Fin morgentur før jobb.
Lauvhøgda
- Date:
- 28.01.2024
- Characteristic:
- Snowshoe trip
- Distance:
- 4.7km
Jeg prøvde meg på en annen topp lengre sør først, men det var mye varmere vær enn yr hadde meldt og helt håpløs på truger. Datt langt nedi tung snø, og så interessert er jeg ikke i skogstopper at jeg kaver og irriterer meg på tur når toppen står der lett tilgjengelig til sommeren. Dro i stedet via Lauvhøgda på returen. Trugene klabbet til uante høyder i +4 grader og kraftig vind. Tårnet svaiet, så jeg avsto fra bestigning av det i dag også.
Flott start på dagen:
Bangsberget
- Date:
- 27.01.2024
- Characteristic:
- Snowshoe trip
- Distance:
- 7.5km
Flott vær fra morgenen av. Gikk i ferske trugespor i nysnøen fra Nesvegen og tok etter hvert igjen en far og en ung sønn som ikke hadde vært der før ut fra spørsmålene å dømme. Jeg gikk forbi dem, og de hadde snudd like etterpå så jeg på returen. Fantastisk utsikt fra utsiktsstedet.
Storsvehøgda
- Date:
- 25.01.2024
- Characteristic:
- Snowshoe trip
- Distance:
- 5.4km
Til tross for at jeg har løpt mye orientering og vært på utallige treningsturer i Fossmarka, er det fortsatt stier jeg ikke har fulgt. Fant en ny en i dag gjennom høyreist furuskog i morgensola. Gikk delvis i en annens gamle trugespor.
Storsvehøgda
- Date:
- 24.01.2024
- Characteristic:
- Snowshoe trip
- Distance:
- 4.5km
Sjelden jeg har kontordag som sykepleier, men i dag var det min tur, og det var godt med frisk luft etterpå. Tok truger i dag siden snøen var kaldere, og en del av ruta mi hadde blåst helt igjen med nysnø på toppen.
Storsvehøgda
- Date:
- 23.01.2024
- Characteristic:
- Trip by foot
- Distance:
- 4.5km
Slutt på vinteridyllen denne uka. +6 grader, blaut snø og kraftig vind i skogen.
Løkjeshovda
- Date:
- 20.01.2024
- Characteristic:
- Trip by foot
- Distance:
- 4.4km
Hadde en avtale i Valdres på ettermiddagen, så det ble nesten mørkt før jeg kom meg ut på tur. Valgte derfor en lett topp i snøværet som nettopp hadde begynt. Rene trugeautostradaen etter hvert oppover i høyden, så jeg tok ikke på egne medbragte truger.
Storsvehøgda
- Date:
- 19.01.2024
- Characteristic:
- Trip by foot
- Distance:
- 2.8km
Begynte dagen med time hos legespesialist i Hamar som mener at jeg mest sannsynlig må snitte i halsen og fjerne noen uhumskheter, men skal til en enda mer spesialisert spesialist før det blir bestemt. Dro rett videre på jobb, og der ble jeg pent spurt om å komme tilbake i kveld i stedet pga. hele tre sykdomsfrafall i helgen. Jeg sier ja til det meste på jobb, så i samme slengen tok jeg på meg å gå dobbeltvakt på søndag. Fikk akutt behov for frisk luft og tok en tur i skogen i 20 minusgrader før jeg må tilbake på jobb.