Archive - Date
Archive - Activity
-
Bike trip (31)
- Bike trip - mixed (12)
- Bike trip - road (1)
-
Other trip (2)
- Fishing (1)
-
Other winter trip (1)
- Snowshoe trip (1)
-
Ski trip (47)
- Backcountry skiing (46)
-
Trip by foot (1322)
- Alpine trip (1)
- Glacier travel (1)
- Hike (341)
- Hillwalk (967)
- Walk (6)
Peakbook-Friends
Favourite trips
Favourite peaks
Bergen: Ørneberget
- Date:
- 15.02.2024
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 2.1km
Bergen: dagsturhytta Ådnabu
- Date:
- 09.02.2024
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 3.8km
Tur til den nye dagsturhytta Ådnabu som ligger oppe i lien på østsiden av Arnadalen. I dag snøspor som gikk oppover en mindre rygg, delvis bratt og glatt sti. Hadde tatt på broddene hvis de var med. Fin utsikt over Arnadalen oppe ved hytta.
Bergen: Ørneberget
- Date:
- 26.01.2024
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 2.2km
Bergen: tur i Munkebotn
- Date:
- 03.12.2023
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 2.2km
Tur gjennom Munkebotn. Så at familier med små barn var på skøyter på Langevannet. Det var også spor i snøen ved utløpet av vannet der det for ikke mange dager siden var åpen råk. Bergen Kommune har nå sluttet å måle isen her. Måler nå kun 12 vann mens det i fjord ble målt 28 vann.
Ingen vann som ble målt er trygg i dag. Dette er ikke bra.
Kvam: Fløyen i Strandebarm
- Date:
- 30.11.2023
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 3.5km
Tur til Fløyen i Strandebarm. Et utsiktspunkt på Rundehovden, rett ovenfor Berge. Jeg parkerte på parkeringsplassen til Strandebarm kyrkje og gikk innover veien til hus nr. 211 der det står et større post stativ. Fulgte kanten på innmarken til endes, der stien går inn i skogen. Først gjennom løvskog, så gjennom grov granskog og siste del i furuskog. På utsiktspunktet står det en vind pil helt ute på stupet som med sine barduner fungerer litt som en sikring. For her er det rett ned med Bru og Berge under. En flott plass men pass på særlig hvis det er barn med på turen. Jeg fortsatte et lite stykke til oppover og innover mot en større myr der jeg snudde. Her inne var det vanskelig å følge stien grunnet snøen.

