Archive - Date
Archive - Activity
-
Bike trip (28)
- Bike trip - mixed (10)
- Bike trip - road (1)
-
Other trip (2)
- Expedition (1)
-
Other winter trip (1)
- Snowshoe trip (1)
-
Ski trip (46)
- Backcountry skiing (45)
-
Trip by foot (1257)
- Alpine trip (1)
- Glacier travel (1)
- Hike (316)
- Hillwalk (928)
- Walk (6)
Peakbook-Friends
Favourite trips
Favourite peaks
Bergen: Ørneberget
- Date:
- 11.02.2023
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 2.3km
Tur over Ørneberget i gråvær med en avstikker ut på utsiktspunktet Ørneberget S
Bergen: Saurås søyle
- Date:
- 07.02.2023
- Characteristic:
- Hike
- Distance:
- 0.4km
Søyletur i Åsane, her til en søyle som står på en liten fjellknaus på innmarken til et gårdsbruk på Saurås.
Bergen: Sjurstonipa med søylejakt
- Date:
- 07.02.2023
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 3.1km
Tur til Sjurstonipa fra Gamlevegen i Ytre Arna.
På vei ned igjen ville jeg prøve å finne en søyle Ø250 i alum. med ID 01744 som er avmerket på bergenskart.no.
Den skulle ligge i skråningen på østsiden av stien med avstand ca. 100 m. Fant ingen søyle med en bergknaus med utsikt mot Garnes og innover Arnavågen der det trolig har stått en søyle. Der var det betong rester og flere avkuttete bolter i fjell men ingen alum.søyle i terrenget.
Bergen: Bønes søyle
- Date:
- 06.02.2023
- Characteristic:
- Hike
- Distance:
- 2.6km
Startet turen til Bønes søyle fra parkeringsplassen ved Bønes kirke. Fulgte diverse turveier gjennom boligområder til søylen som står fritt med utsikt på en fjellknaus foran noen boliger.
Bergen: Rambjørga søyle
- Date:
- 06.02.2023
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 1.8km
Fulgte samme stitrasse som knutsverre (Knut S. Andersen) 26.01.2023 på turen. En enklere start på turen hvis man vil slippe den bratte og delvis eksponerte stien opp over Storestallen fra syd er å ta opp den oppmurte stien som begynner noen få meter til høyre. Den går opp gjennom et lite dalsøkk og stiene møtes rett nord for Storestallen.
Flott terreng med mange stier på kryss og tvers gjennom gammel lauvskog. Har også flere spesielle fjellknauser som stiene snor seg rundt.
Bergen: Tur til Ravneberget
- Date:
- 04.02.2023
- Characteristic:
- Hike
- Distance:
- 2.5km
Tur til søylen på Ravneberget. Turen startet på bybanens holdeplass på Haukeland sykehus 30 m. under bakken. Videre til Ulriks banens nedre stasjon der vi gikk opp Skotbergkleiven på den nye sherpa stien. Isete og glatt i øvre del så der ble det terrenget istedenfor. Målet var søylen som står ute på stupet rett nedfor barnehagen. Det går sti på utsiden av gjerdet til barnehagen så søylen er lett tilgjengelig. Derfra ned igjen til bybanen på gangvei mellom sykehus bygningene. Fin liten tur med skikkelig sur vind så jeg var glad for at det ikke ble fjelltur denne dagen.
Bergen: Litla Langafjellet søyle
- Date:
- 02.02.2023
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 2.5km
Bergen: bomtur til Tårnnebben for å finne søyle
- Date:
- 02.02.2023
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 1.9km
Tur til Tårnnebben for å finne søylen som er registret på kart. Har vært der før men ikke registrert noen søyle da. Ingen søyle ble funnet. Fant heller ingen bilder med søyle i de 22 turbeskrivelsene i Peakbokk.
Eiendomskart - Bergenskart viser søyle med ID 00012 og Norgeskart har også avmerket søylen med tekst: MYE SYD FOR HØYESTE PUNKT. BETONGSØYLE M/JERNBOLT I TOPP. IDENTISK MED FANA OPPM.V. DYNGJELANDSÅSEN.
Bergen: Søylen Solheim
- Date:
- 02.02.2023
- Characteristic:
- Hike
- Distance:
- 0.2km
Bergen: Skinstø søyle
- Date:
- 01.02.2023
- Characteristic:
- Hike
- Distance:
- 0.3km
Siste søyletopp for i dag sammen med Knutsverre og Astrid. Kjørte opp i Myrdalskogen og parkerte ikke mange meter fra søylen. Flott utsikt fra søylen mot byfjorden og Lyderhorn.
Takker Astrid og Knutsverre for hyggelig turfølget.