Archive - Date

Archive - Activity

Collected lists

Bergen: Rognåsen

Date:
25.11.2025
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
2.4km

Map    

Bergen: tur i Sandviken

Date:
20.11.2025
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
7.9km

Vintertur med sol, snø og 7 minus ved hytteveggen til Sandvikshytten, videre over Sandviksfjellet. Måtte på med brodder for å komme meg ned til Ankerhytten på en sikker måte.

Map    

Bergen: Ørneberget

Date:
19.11.2025
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
2.0km

Map    

Bergen: Tur i Munkebotn.

Date:
16.11.2025
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
5.6km

Rundtur i Sandviken.

Map    

Bergen: Neset ved Frotveitvatnet

Date:
14.11.2025
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
1.5km

Siste tur i dag, parkerte med nedkjørsel vei til hyttefelt ved Frotveitvatent. Gikk ut til høyeste punktet på Neset. På vei ut passerte jeg Politihytten som ble bygget og eid av politilaget i Bergen. Nå privateid.

Map    

Bergen: Fjellro

Date:
14.11.2025
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
2.8km

Etter turen til Orrtua kjørte jeg et lite stykke nedover fra Bontveit og parkerte ved en skogsvei. Hadde planlagt en rundtur på skogsvei på østsiden av Ulvsfjellet samt å besøke hytten Fjellro som tidligere var bedriftshytten til trelastfirmaet Namtvedt, nå privat. Oppe ved hytten var skogsveien blokkert av store graner som var rotvelt etter stormen. Jeg valgte da å gå forbi hytten og ned en gjengrodd vei på østsiden. Derfra tilbake på skogsveien jeg gikk opp. Videre til neste turmål Neset ved Frotveitvatnet.

Map    

Bergen: Orrtua ved Bontveit

Date:
14.11.2025
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
2.0km

Etter turen til Storerinden kjørte jeg opp veien til Bontveit. Der ble det tur over delvis frosne myrer til en liten kolle med PB navnet "Sørøst for Orrtua". Var først oppe på den ordentlige Orrtua som er 9m. høyere en PB toppen. Retur tilnærmet samme vei. Var også bortom hytten Fjellstøl (privat) som tidligere var hytten til Vestlandske Salgslag og som ligger inne som kulturminne i PB. Videre til Fjellro

Map    

Bergen: Storerinden

Date:
14.11.2025
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
2.2km

Etter turen til Rustane kjørte jeg et lite stykke videre innover i dalen og parkerte ved start på en skogsvei for å gå opp på Storerinden. Enkel liten tur dette også. Småskog på toppen som begrenset utsikten litt. Returen gikk om Stølshaugen der gårdshuset står til nedfalls. Videre til Orrtua ved Bontveit.

Map    

Bergen: Rustene i Haugsdalen

Date:
14.11.2025
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
0.8km

Kort tur opp på en liten rygg med navnet Rustene i Hauglandsdalen. Toppen ligger inne i listen "Alle topper i Bergen" Videre til Storerinden

Map    

Bergen: Tur over Lurane i Fyllingsdalen

Date:
10.11.2025
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
2.3km

Start ved Spelhaugen P-plass. Gikk opp Mørkebotten på gammel vei, videre over Lurane på god skogsti. Kom ned i Barliveien bak blokk nr. 30. Fin tur i kupert terreng.

Map