Archive - Date

Archive - Geography

Collected lists

Vest for Fåbergstølsnosi

Date:
01.09.2021
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
6:39h
Distance:
18.2km

Lettgått og fin, merket sti til nordsida av Fåbergstølsbreen - deretter mer krevende terreng (og noe tåke) videre til topps på Vest for Fåbergstølsnosi. elleso (Ellen Solberg) ble med på turen opp til det ble tåketett.. Videre solotur. De to nordlige toppene på fast fjell er de høyeste, men usikkert om det er det vestligste eller østligste punktet... Nåla står nå på det østlige punktet. Jeg tok meg tid til å stable opp noen steiner på det vestlige punktet. Den største varden står imidlertid på det sørlige punktet. Fine sva ved Fåbergstølsbreen. Trivelig høststemning. Tåke nå og da rundt blåisen og på de 3 toppunktene.

Map    

Buskrednosi, Vigdalstøl & Storhaug

Date:
31.08.2021
Characteristic:
Hike
Duration:
3:25h
Distance:
11.6km

Sommerlig temperatur den siste dagen i august. Et nydelig område og en uvanlig koselig & "gammeldags" turisthytte; Vigdalstøl :)

Map    

Sykkel & vandring fra Smeddalsvatnet - Lærdal

Date:
23.08.2021
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
5:53h
Distance:
35.1km

Dagens tur nr 2: En kombinert sykkel- & vandretur.

Map    

Sykkel & vandring fra Eldrevatnet - Lærdal

Date:
23.08.2021
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
6:54h
Distance:
42.4km

Dagens tur nr 1: En kombinert sykkel- & vandretur.

Map    

Sykkeltur & vandring til 5 fjell fra Lo/Borgund

Date:
22.08.2021
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
10:05h
Distance:
52.9km

En kombinert sykkel- og vandretur. Startet turen ved å sykle ca 1000 høydemeter fra Lo/Borgund.

Map    

Rundtur fra Vanndalen i Jostedalen

Date:
06.08.2021
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
6:38h
Distance:
18.8km

En praktfull rundtur!

Map    

Vivakulen og Øyanosi

Date:
05.08.2021
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
4:52h
Distance:
14.6km

En kjempefin tur med særlig fin utsikt mot breområdene i vest og nord. Dagens utfordring ble kryssing av den iskalde breelva mellom toppene. Overraskende stri strøm og mye kaldt vann..!

Map    

Sprangdalseggi

Date:
05.08.2021
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
2:52h
Distance:
9.4km

Håpte og trodde på at jeg skulle unngå regnværet som kom sørfra på min ettermiddagstur.. Men det gjorde jeg ikke. Det kom i "bøtter og spann", og jeg tok en halvtimes pause under en stor stein oppe på fjellet.. Sprangdalseggi ble forøvrig min siste topp i Skjåk kommune (pf 100)

Map    

Illvassnosi, Krossbakkenosi, Middalsnosi og Middalsløyfti

Date:
04.08.2021
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
6:40h
Distance:
20.2km

En rundtur hvor jeg krysset DNT-stien mellom Sota Sæter og Nørdstedalseter to ganger.

Map    

Merrahøe, Vesldalstinden, Trulsbu og Medalsbu

Date:
03.08.2021
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
7:12h
Distance:
23.8km

En fin rundtur i et steinete og karrig landskap i grenseområdene mellom Luster, Lom og Skjåk. Har lenge tenkt på å besøke Trulsbu, som er oppkalt etter fjellmannen Truls Kierulf som døde i 1987; bare 47 år gammel. Truls gjorde en stor innsats for DNT og andre tilknyttede foreninger i sin levetid, mye på grunn av sin bakgrunn som flink organisator og bankmann. Dagens tur inneholdt også et besøk til Vesldalstinden, som ble den siste toppen av fjell på fastlandet over 1800 moh (pf 100). Jeg ble oppmerksom på og interessert i dette fjellprosjektet på det første Peakbook-treffet på Leirvassbu i september-2014 på grunn av geografisk spredning på turmålene og fine diskusjoner med andre deltagere på dette treffet. Dagens tur oppom Merrahøe ble forresten min siste pf 100 i den flotte >>>

Map     6 comments