Archive - Date

Archive - Geography

Collected lists

Fugletitting rundt høydene ved Veslnøsa

Date:
17.07.2014
Characteristic:
Hike
Duration:
2:30h
Distance:
11.5km
Map    

Storhornet

Date:
16.07.2014
Characteristic:
Hike
Duration:
2:00h
Distance:
7.6km

Et møte på Gjevilvasshytta ble kombinert med trimtur til Storhornet. Litt regn i dag. Gikk ruta fra p-plassen ved Storbekken.

Map    

Skjørstadhovden

Date:
15.07.2014
Characteristic:
Hike
Duration:
1:00h
Distance:
6.5km
Map    

Hesten - Skruven + Tverrfjellet

Date:
14.07.2014
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
7:19h
Distance:
18.2km

Startet fra en passe p-plass et par hundre meter før Bygdastølen og gikk etter sti som etter hvert forsvant opp i høydene mot Hesten. Fin rygg å følge hele veien via Litleskruven til Skruven. Krysset deretter Russadalen nord for vannet på 968 moh og fulgte den fine og etter hvert litt brattere eggen mot varden på Tverrfjellet. Retur øst for vannet på 968 moh og ned Tverrdalen til bilen ved Bygdastølen. Janne er turfølge.

Map    

Smørskredtindene

Date:
13.07.2014
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
9:00h
Distance:
11.4km

Rapport & flere bilder hos Janne

Map    

Jakta & Risenosa

Date:
12.07.2014
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
7:00h
Distance:
15.2km

En flott tur gjennom Konedalen fra Norang og til topps på to virkelig fine fjell i dette området. Først opp på Jakta der det var mye folk ved varden som koste seg i sola. Fikk litt regn på vei ned nordvestryggen på Risenosa som utviklet seg til haglbyger og torden. Janne er turfølge.

Map    

Jobb for TT & toppturer i Trollheimen

Date:
11.07.2014
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
9:00h
Distance:
32.2km

Litt jobboppgaver for TT i Folldalen og ved Trollheimshytta ble kombinert med toppturer. Jeg prioriterte jobb på sen kveldstid og fikk dermed 3 dager i fjellet i nydelig vær. Dag 3/3: Retur til Jøldalshytta og Kleva p-plass over både Geithøtta og Svarthøtta via Finnskaret som ligger mellom toppene rett øst for Geithøtta. Dette ble ny rutevariant for meg. Kom inn på T-stien Gjevilvasshytta - Jøldalshytta rett nord for Skrikhøa og fulgte denne til Jøldalshytta.

Map    

Jobb for TT & toppturer i Trollheimen

Date:
10.07.2014
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
11:00h
Distance:
38.8km

Litt jobboppgaver for TT i Folldalen og ved Trollheimshytta ble kombinert med toppturer. Jeg prioriterte jobb på sen kveldstid og fikk dermed 3 dager i fjellet i nydelig vær. Dag 2/3: En stor rundtur på alt av topper jeg tidligere ikke har besøkt rundt Snota-massivet; inkludert de to Snota-toppene. Fulgte T-stien til den lille dalen rett nord for Snothaugen og gikk til topps på denne først. Videre til de to "smultringtoppene" ved Snotvatnet på hhv 1227 & 1214 moh. Rundet så sør for Snota og vestover til de to toppene på Vassdalsfjellet. Fikk dagens lille og eneste regnskur her. Fant deretter ut at det største skaret vest/nordvest for Snota kunne bli et bra veivalg for å nå Snota på en grei måte. Det var helt ok, og da jeg var kommet til veis ende i skaret var det bare >>>

Map    

Jobb for TT & toppturer i Trollheimen

Date:
09.07.2014
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
5:00h
Distance:
21.8km

Litt jobboppgaver for TT i Folldalen og ved Trollheimshytta ble kombinert med toppturer. Jeg prioriterte jobb på sen kveldstid og fikk dermed 3 dager i fjellet i nydelig vær. Dag 1/3: Parkerte på p-plass ved Kleva og syklet til Jøldalshytta. Videre en flott vandretur over alle toppene nord for Svartådalen med de tre Trollhøtta-toppene som de mest markante. Gikk vekk fra T-stien for å nå de to småtoppene Langfjellet og Piksteinhøa.

Map    

Allmannberget

Date:
08.07.2014
Characteristic:
Hike
Duration:
1:50h
Distance:
7.2km
Map