Archive - Date
Archive - Activity
-
Other trip (1)
- Fishing (1)
-
Ski trip (147)
- Cross-country skiing (4)
- Randonnée/Telemark (141)
- Trip by foot (325)
Peakbook-Friends
Collected lists
- Romsdalshalvøya ≥ pf30
- Hustadvika ≥ pf30m
- Molde ≥ 100m pf.
- Toppturer i Romsdalen
- Molde ≥ 50m pf.
- Aukra≥ pf30m
- Molde ≥ pf30m
- Romsdal ≥ 100m pf.
- Fjellkonge og Fjelldronninger
- Rauma ≥ 100m pf.
- Vestnes ≥ 100m pf.
- Løten ≥ 50m pf.
- Romsdal Pf 30m
- Kristiansund ≥ 100m pf.
- Moldepanoramaet
- Prins og prinsesseturer
- Tingvoll ≥ 100m pf.
- Sula ≥ 100m pf.
- Ørskoghalvøya p.f. >= 100 m
- Rondane 2000m 50m pf
Favourite trips
Favourite peaks
Storhornet
- Date:
- 17.04.2025
- Characteristic:
- Randonnée/Telemark
- Distance:
- 10.7km
Vakkerstøylen til Brøste over hele Skirifjellet
- Date:
- 15.04.2025
- Characteristic:
- Randonnée/Telemark
- Distance:
- 26.2km
Påsketur dag 2
Etter en god natts søvn, og godt med mat og drikke var det bare å sette kursen hjemover igjen med en liten omvei over Skirifjellet. Prøvde å holde mest mulig høyde østover fra hytta på hardt føre, men tilslutt var det bare å komme seg utpå isen på Ulvådalsvatnet og skøyte i vei bort til området hvor det så greit ut å krysse opp mot Skirifjellet. Plukket en etter en Skirifjell topp, og tok liten matpause i le på høyeste punktet. På Skirifjellet Ø2 kom vi plutselig over en flokk med 10-12 reinsdyr som holdt til i området, prøvde å ikke forstyrre dem. Satt kursen rett ned mot Kabbetinden, gikk opp nordsiden på føttene før vi kjørte renna ned igjen. Tilbake til bilen viste det seg heldigvis mulig å kjøre ned rett til Kabben, før vi staket oss tilbake >>>
Brøste til Vakkerstøylen om flere topper
- Date:
- 14.04.2025
- Characteristic:
- Randonnée/Telemark
- Distance:
- 31.3km
Påsketur med junior
Markus ble med på topp til topp tur innover mot Vakkerstøylen, litt forskjellige topper som gjenstår i området ble besøkt en etter en disse to dagene. Innover veien på snø til Førholen var ikke det mest spennende, valgte å følge sørsiden av elven oppover mot Grovaskarsbu. Lunsj på taket her, før vi fortsatte opp mot Midthøa. Kaldt på toppen, så vi fortsatte nedover sørvest ryggen til Hånådalshaugen. Deretter ned til Jervebua, og en pause innom døren her. Videre opp på Halsen, og kjappeste vei tilbake og opp på Skarvskaregga. Lite futt i kroppen på slutten, så det var bare å komme seg ned til Vakkerstøylen og få i seg middag og godt med drikke før neste dag. Hardt og litt utfordrende føre på kvelden ned lia. Utrolig nok ingen andre på Vakkerstøylen >>>
Nørdre Høa-Grønhøa-Kvernhushøe
- Date:
- 12.04.2025
- Characteristic:
- Randonnée/Telemark
- Distance:
- 19.2km
Påskestart på Bjorli
Som vanlig startet vi påska på Bjorli i år også, og endelig randotur igjen! Geir Åge ble med Markus og meg på tur over 3 topper som gjenstår på lista. Ble kjørt til Sjugurdgarden i Brøstdalen av fruen, så var det bare å gå tilbake til Rånå over disse 3 toppene. Fint oppover lia til første toppen, enkelt videre til Grønhøa før det bare var å sette fart og komme seg lengst mulig mot Kverhushøe. Litt gåing ble det allikevel opp mot toppen i fin kveldssol. Kjørte ned i lia øst for Tverråe, og kom oss faktisk helt frem til bilen på ski. Fruen hentet oss på Rånå igjen.
NM på ski Hovden
- Date:
- 27.03.2025
- Characteristic:
- Cross-country skiing
- Distance:
- 1.7km
Langrennsbasert tur
Tok en svipptur fra skistadion og opp på Røyrvikåsen, stort sett skiløype til topps.
Målifjellet
- Date:
- 18.02.2025
- Characteristic:
- Cross-country skiing
- Distance:
- 6.1km
Sol men litt kald vind på runden vår fra hytta. Var innom Målia for lunsj og varme. Lars går så langt han bare vil om motivasjonen er på plass.

