Archive - Date

Archive - Activity

Archive - Geography

Collected lists

Geitfjellet

Date:
05.03.2017
Characteristic:
Backcountry skiing
Distance:
10.6km

Dette var vår første tur utfra den nye "Basecampen" vår på Sverresborg. Vi hadde valgt bolig med tanke på nærheten til marka og idag skulle vi sondere terrenget for første gang. Leiligheten i enden på den røde pilen. Her er Jorun i friskt driv over golfbanen. Trondheim og fjorden i bakgrunnen. Etter en fin skitur ankom vi Geitfjellet i 8-9 sekundmeter vind. Flott utsikt. Den største forskjellen fra våre turer hitill var at her var det masse folk ute og gikk. Ja gikk er ordet, selv skiløyper er blitt til hardpakkede stier pga. all gåinga. Merkelig.. Utsikten fra Geirfjellet sørover til Gråkallen. Ser vi østover, finner vi startpunktet, der pila er. Rasten tok vi litt lenger nede, da vi kom i le for vinden. Her ser vi gården Tempervollen med Gråkallen i bakgrunnen. Det er >>>

Map    

Kartjønnåsen på ski

Date:
05.02.2017
Characteristic:
Ski trip
Duration:
3:30h
Distance:
11.0km

En fin dag, men minimalt med snø for årstiden. Vi startet fra Myrmo og gikk mot Langen. Vi gikk oppå den høyeste toppen på veien og fikk den registrert da den ikke var det fra før. Problemet kom tilslutt, da jeg ikke fikk lagret turen. Håper dette ikke er noe annet en tilfeldigheter. Fikk tatt skjermbildet av ruta på mobilen og ant.km stod jo også, men gpx fila fikke jeg ikke desverre. Her er vi på tur over Langen mot en øy. Der var det en super gapahuk vi lånte til kaffepause. Noen følte tiden var moden til litt husking. I god glid over vannet. Nydelig vær og skarpt skiføre. Noen steder måtte vi av med skia.

Map    

Rundtur inni Bergbygda

Date:
29.01.2017
Characteristic:
Hike
Duration:
3:08h
Distance:
5.4km

Fin tur i bratt terreng med litt snø her og der.

Map    

Durmålshaugen

Date:
15.01.2017
Characteristic:
Backcountry skiing
Distance:
7.8km

Map    

På ski til Rolisetran

Date:
08.01.2017
Characteristic:
Backcountry skiing
Distance:
11.4km

Map    

Tur til Våttåhaugen

Date:
03.01.2017
Characteristic:
Snowshoe trip
Distance:
3.1km

Map    

Jul2

Date:
30.12.2016
Characteristic:
Hike
Distance:
5.2km

Map    

Romjulstur 4 juldag

Date:
28.12.2016
Characteristic:
Snowshoe trip
Distance:
5.1km

Map    

Romjulstur 2 juldag

Date:
26.12.2016
Characteristic:
Hike
Duration:
1:43h
Distance:
5.2km

Map    

Korpheiklumpen

Date:
11.12.2016
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
7.0km

Morsomme runde isflak på grunnen av strømmen i bakevja... Her ser vi Tjønnslettoppen.. Nei, nei smiil.. ikke stil.. Korpheiklumpen neste.. Det hang noen fin istapper over oss her.. Her er vi på Korpheiklumpen.. Skurvan i Rissa bak til høyre.. Mere røyk fra bålet en ild og varme... men sola var fin da.. Rune sjekker om isen holder... ser noe uferdig ut, så etter endel overveielse snur han.. Sikkert lurt, eller hva Karina??

Map