Archive - Date

Archive - Activity

Archive - Geography

Collected lists

Storhaugen i motvind

Date:
27.09.2025
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
5.4km

Dagens plan var basert på flott vær i hele Trøndelag. Turen skulle gå til Gråhøa på Oppdal, en tur på ca. 14 km.. Etter den vanlige sjekken på værmeldinga, så vi det største avviket mellom Yr og Storm som vi noensinne hadde sett. Ikke forskjell på sol og regn som det vanligvis bruker å være. (Storm er gjennomgående mere pessimistisk der) Men derimot på vindstyrke denne gangen. Trodde ikke det vi så og mente vel at det måtte være en feil. På yr.no hadde de sågar liten storm i kastene (23 m/s). Vel vi skulle uansett på tur og tok med vinter utrustningen og la i vei.. Siden vi gikk opp fra nord og vinden var fra sør, burde alt ligge tilrette for at vi fikk en stille og rolig oppstigning.. Etter en bom (60 kroner) stoppet vi litt før bommen, da vi fant en parkering i en sving >>>

Map    

Snøhetta Panorama og Tverrfjellet

Date:
12.09.2025
Distance:
3.8km

På tur tilbake fra en begravelse ved svenskegrensen i Halden, tok vi en pause med innlagt strekk på beina oppe på Dovrefjell.

Map    

Tur til Elgsethytta

Date:
07.09.2025
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
4:35h
Distance:
9.9km

Dette var en sjelden flott høstdag, så selv om vi var i dårlig form måtte vi ut på en rolig tur. Planlagt å gå til Elgsethytta for en matbit. Det ble litt lenger for å få til litt utsikt mot Fosenalpene når vi spiste nista vår. Etterpå stakk vi innom turisthytte som kunne bidra med fersk og varm kanelboller til terningkast 6.

Map