Archive - Date

Archive - Activity

Archive - Geography

Collected lists

Årliklumpen østre (435moh)

Date:
19.10.2014
Characteristic:
Hike
Duration:
5:00h
Distance:
17.2km

Map    

Kveldstur til Våttåhaugen 332moh

Date:
08.10.2014
Characteristic:
Hike
Duration:
1:38h
Distance:
3.0km

Gode venner hadde laget selskap for oss gamlingan på toppen av bygda.

Map    

Årliklumpen østre 435 Tverrlia 424 Rotheia 446 moh

Date:
28.09.2014
Characteristic:
Hike
Duration:
3:06h
Distance:
7.4km

Map    

50 årsfeiring på Storebjørn (2222 moh)

Date:
20.09.2014
Characteristic:
Ice climbing
Duration:
8:00h
Distance:
12.5km

Så kom den store dagen. Gutten var blitt mann. En 50 år gammel mann. Med vekt på gammel. Jaja sånn går no dagan.... Ingen tid til å dvele ved det.. No va det tid for tur. Hadde gått på isbre før, klatra litt også, men å gå oppover til toppen av et fjell på isbre hele veien ville bli en ny opplevelse. Kvelden i forveien fikk vi greie på at guiden ville bli ingen ringere en Dawa Tenzing Sherpa. Han har besteget Mount Everest 8 ganger, så det var en stor bursdagsgave bare der. Gledet meg som en unge egentlig. Hadde i utgangspunktet ikke tenkt å melde oss på, da vi tenkte at dette var for tøff en tur, men etter å ha pratet med noen med mere erfaring meldte vi oss på både kona og jeg. Og DET angra vi ikke på. 2 gang denne sommeren at jeg har gått opp på et 2000 meters fjell >>>

Map     3 comments

Kyrkja 2032moh

Date:
19.09.2014
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
4:46h
Distance:
8.3km

Peakbooktreff, det første sådanne, var en flott opplevelse fra ende til annen. Været var fra hele spekteret, noe som vi er vant med og tok med godt humør og gode varme klær. Første tur var en innertier, fint vær og flotte turkamerater.

Map     3 comments

Kammastien i Leksvik

Date:
07.09.2014
Characteristic:
Hike
Duration:
2:23h
Distance:
3.9km

En flott gammel vei fra sjøen og opp i bratt steinur viser hvor dyktige de var i gamle dager. Utsiktspunktet kampynten gir flott utsikt over Trondheimsfjorden.

Map    

Follahøgda 650 moh

Date:
31.08.2014
Characteristic:
Hike
Duration:
3:37h
Distance:
7.5km

Follahøgda var ukjent terreng, men nærmest like uttafor egen dørstokk. Flott vær bidro til nok en fin fjelltur.

Map    

Svartfjellet i Vanvikan 422moh

Date:
26.08.2014
Characteristic:
Hike
Duration:
1:13h
Distance:
1.9km

Fint utsiktspunkt over Vanvikan.

Map    

Storknuken fra vest 502moh

Date:
24.08.2014
Characteristic:
Hike
Duration:
4:52h
Distance:
14.3km

Nok en fin tur.

Map     1 comment

Forbordsfjellet

Date:
23.08.2014
Characteristic:
Hike
Duration:
2:55h
Distance:
8.6km

Steinvikholm slott, ble oppført av Norges siste katolske erkebiskop, Olav Engelbrektsson i Nidaros. I samtiden var slottet den sterkeste befestningen i landet, og det er det største byggverket oppført i norsk middelalder. Søndag den 10.mai 1942 ble Flying Officier (løytnant) Frederick Ian Malcolm skutt ned nær toppen av Forbordsfjellet. Etter krigen foretok The RAF en undersøkelse av hendelsen, og konkluderte med at Malcolms Spitfire mest sannsynlig ble skutt ned av luftvernartilleri fra Luftwaffe på Værnes under et fotooppdrag over Tirpitz.

Map