Archive - Date

Collected lists

Facebook

Filefjell

Date:
29.03.2024
Map    

Kamben 69

Date:
29.03.2024
Distance:
3.5km
Map    

Vestgallerier på Fugleåsen og Kamben 70

Date:
30.03.2024
Duration:
2:01h
Distance:
7.8km

Gikk sammen med Eline første stykket før jeg dro alene videre. Vestgalleriene på Kamben er artige. Noe klyving, fin gåing. Utforska stupene og nøt utsikten over Årdal. Videre opp Fugleåsen var jeg usikker. Holdt en slags rygg i landskapet. En del dryg ur før opp ved selve ryggen. Her hadde jeg sett meg ut en rute relativt direkte opp, men endte med bail. Vått og usikker på hvor heftig det ble lengre opp. Galleriene mot vest var virkelig en perle - som skapt for å gå på. At ingen har fortalt om disse her. Men Årdølene er kanskje mer kjent for å ta i mot pionerer som f eks Slingsby og ikke gjøre utforskinga selv. Skyet vær hele dagen, sola kom da jeg kom inn døra.

Map    

Fuglåsen

Date:
31.03.2024
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
5.5km
Map    

Kamben 71 med Eline

Date:
01.04.2024
Distance:
3.3km
Map    

Fugleåsen

Date:
02.04.2024
Distance:
6.5km
Map    

Seimsåsen aktivitetssenter

Date:
05.04.2024
Characteristic:
Cross-country skiing
Duration:
5:00h
Distance:
5.0km
Map    

Vedbakknosi

Date:
06.04.2024
Characteristic:
Backcountry skiing
Distance:
18.8km

Fellestur med Seimsdalen ungdomslag En del av oss på fjellski, noen på randonee. Flotte forhold første 2 timene Så ble lyset flatt. Flott nedkjøring. Droppa toppen på Trongenosi - ble bare trig.punktet. Nye innersko på Scarpa t4 type Logan til test for andre gang denne dagen. Jeg syns de på mange måter er bedre enn orginalen, men samtidig er de 1 cm lavere og de fyller skallet mindre. Det er dermed en tilvendigsak merker jeg. Det blir mye overrotasjon i svingene. Syns heller ikke de biter like gått på innerskien som de gamle. Kan være en overvurdert utøver også med for høye tanker om seg selv. Utrolig deilig med gode sko igjen, det har vært en vond vinter!

Map    

Nedre Bergastølen

Date:
07.04.2024
Characteristic:
Hike
Duration:
1:36h
Distance:
5.1km

Grisevått vær, kanskje 2024 våteste hittil, selvom det var et par februardager som også var temmelig fuktige. Ubeskrivelig klamt. Veldig rolig tempo i dag. Skogsura var helt såpe i dag. Turlaget har rydda godt på stien opp, men den trenger litt mer tid for å tørke opp. På Nedre Bergastølen var det bom stopp pga mye snø.

Map    

Kamben 72, til jobb

Date:
08.04.2024
Characteristic:
Hike
Distance:
5.2km
Map