Archive - Date
Archive - Activity
- Bike trip (13)
-
Other winter trip (6)
- Snowshoe trip (6)
-
Ski trip (173)
- Backcountry skiing (10)
- Cross-country skiing (147)
- Randonnée/Telemark (16)
-
Trip by foot (203)
- Alpine trip (6)
- Hike (44)
- Hillwalk (134)
- Jogging (16)
- Walk (3)
Kalvehøgda
- Date:
- 22.04.2011
- Characteristic:
- Cross-country skiing
Påskeskitur sammen med pappa og Johannes. Reiste grytidlig hjemmefra til Valdresflya. Fantastisk vær under bilturen, men det begynte å skyes lettere over da vi startet å gå. På vei oppover var utsikten nordover mot Nautgardstinden og Besshøe og særlig mot Tjønnholstinden god.
Da første topp - Austre Rasletind - var nådd, tok tåka helt over og lettet ikke igjen før lenge etter at siste 2000 meters topp var besteget. Irriterende vær ettersom det overalt ellers hadde vært helt strålende. Været ble ganske fint igjen når vi var på Søre Kalvehølotind og Raslet og vi fikk fin utsikt mot både Torfinnstinder, tilbake til Rasletind og sørover mot f.eks Bitihorn.
Skitur i Sogndal
- Date:
- 19.02.2011
- Characteristic:
- Randonnée/Telemark
Tur til Sogndal i vinterferien, gikk topptur på telemarkski både lørdag og søndag. Med på turen var Erik, Sigurd og Morten. Gikk fra Svedal ved Dalavatnet begge dagene, søndag i retning av Navarsetfjellet, men snudde før toppen. Lørdag gikk vi forbi Grøssete (med en god pause der) og i retning Torstadnakken, vi snudde en stund før toppen fordi det begynte å flate ut og målet med turen var nedkjøring og ikke toppsamling. Strålende vær begge dager og fin nedkjøring. Reiste videre fra Sogndal til Stadt med Erik for å surfe.
Svarteholten
- Date:
- 13.03.2009
- Characteristic:
- Randonnée/Telemark
Tur med Erik i Sogndal. Han med truger og snøbrett, eg på telemarkski.