Archive - Date

Archive - Geography

Collected lists

Ecrins & Dome

Date:
27.07.2024
Characteristic:
Alpine trip
Distance:
17.9km

Frokost kl:03:00-> Start ca.03:30 På denne hytten kunne en bestille nistepakke til turen, den var skikkelig god, har aldri sett maken i alpene! Vi tok «Dome» først og deretter Ecrins, morsom klyving opp til Ecrins. Det var flere taulag som skulle på Ecrins denne dagen, men det ble ingen køgåing. Vi returnert helt ned til bilen samme dag med en innlagt lunsj på Refuge Glacier Blanc. En helt fantastisk tur ! Tilbakeblikk over ryggen og til «Dome»

Map     2 comments

Refugio Torino - Aklimatisering

Date:
22.07.2024
Map    

Clocher de Pranpraz

Date:
23.07.2019
Characteristic:
Alpine trip
Distance:
4.0km

Tok banen opp til Brevent og hadde planer om å gå mot Clocher de Pranpraz - det viste seg at det ble svært bratt mot slutten, kløv forbi en del bolter på vei opp og skjønte at her ville det ha vært mest fornuftig å bruke sikringsmidler. Valgte å snu på toppen av Clocher de Pranpraz. Dette er visst et hyppig besøkt klatrefelt. Clocher de Planpraz

Map    

Le Brevent 2525 moh

Date:
22.07.2019
Distance:
3.1km

Map    

Aiguille du midi, 3842 moh

Date:
15.07.2019
Characteristic:
Alpine trip
Distance:
1.3km

Retur til Aiguille du midi i snøstorm. Akklimatisering er forhåpentligvis unnagjort. Fikk litt hodepine og kvalme den første natten, men det ble heldigvis kun med dette.

Map    

Aiguille du midi /Cosmiqies hytten

Date:
14.07.2019
Characteristic:
Alpine trip
Duration:
1:00h

Dag 1: Endelig var det vår tur til å besøke Alpene. Terje ( terje61 ) hadde opplegget klart i detalj. Frida, Janne og jeg kunne bare cruise igjennom hele uken. Planen var som følger: Akklimatiseringstur til Aiguille du midi - med videre tur /overnatting på Cosmiqies hytten. Her fikk vi kjenne høyden, fikk hodeverk og kvalme utover natten. Men det ble med dette, videre slapp vi unna høydesyke. Dag2: Retur til Aiguille du midi i snøstorm, deretter banen ned til Chamonix. -Kjørte så til Italia med Gran Paradiso som mål. Gikk opp til Refugio Emanuele Vittorio hytten på 2732 moh. Dag 3: Tur til Gran Paradiso (Madonna).Alpestart kl.04:00. Etter nådd toppen returnert vi til bilen og kjørte videre til Stafal hvor vi overnattet. Dag 4: Tok banen opp til Punter Inderen, gikk videre opp på VincentPiramid >>>

Map