Archive - Date
Archive - Activity
-
Bike trip (42)
- Bike trip - off-road (36)
- Bike trip - road (6)
-
Climbing (19)
- Alpine climbing (18)
- Via ferrata (1)
-
Other trip (1)
- Kayaking (1)
-
Other winter trip (2)
- Snowshoe trip (2)
-
Ski trip (160)
- Backcountry skiing (40)
- Cross-country skiing (26)
- Randonnée/Telemark (94)
-
Trip by foot (1112)
- Alpine trip (48)
- Hike (45)
- Hillwalk (417)
- Jogging (600)
- Walk (2)
Archive - Geography
Peakbook-Friends
Favourite trips
Favourite peaks
Eidsbugarden
- Date:
- 23.07.2025
- Characteristic:
- Bike trip - off-road
- Duration:
- 1:33h
- Distance:
- 37.3km
Semelholstindtraversen
- Date:
- 20.07.2025
- Characteristic:
- Alpine trip
- Distance:
- 16.5km
En fantastisk dag over Semelholstindtraversen sammen med Sondre . Vi kunne ikke vært heldigere med været - gikk i kortermet hele dagen, ikke ofte en for oppleve slike dager i den norske fjellheimen.
Turen gikk i jevnt og greit tempo, og vi nøt naturopplevelsen. Tok første rast like etter vi hadde krysset elven, og før vi skulle ta fatt på den litt kjedelige første stigning i løs ur opp til det virkelig kjekke begynte.
Vi fikk hele traversen for oss selv. Turen over gikk helt fint, og med Sondre som fører blir det hele en lek for meg.
La inn en kort rast på Nørdre samt hoved toppen, Semelsholstinden.
Returnerte ut Visbrean hvor vi valgte å unngå områder med blåis, da kunne stegjernene forbli i sekken.
Takk for en uforglemmelig dag i fjellet Sondre !
Bøttejuv & Skorsfjellet
- Date:
- 16.07.2025
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 10.0km
Fin tur på kanskje den varmeste dagen så langt i år.
Unni slet skikkelig i varmen og tenkte å stoppe ved Skår. Vi avtalte at jeg gikk videre, tok sikte på Bøttejuv først og deretter Skorsfjellet. På vei ned møtte jeg Unni på vei opp som hadde ombestemt seg. Jeg fulgte henne da bort til Bøttejuv.