Archive - Date
Archive - Activity
-
Bike trip (26)
- Bike trip - mixed (21)
- Bike trip - off-road (2)
- Bike trip - road (1)
-
Climbing (1)
- Alpine climbing (1)
-
Drive (6)
- Car drive (6)
-
Other trip (5)
- Expedition (3)
-
Other winter trip (11)
- Alpine skiing (1)
- Skating (2)
- Snowboarding (3)
- Snowshoe trip (3)
-
Ski trip (87)
- Backcountry skiing (21)
- Cross-country skiing (38)
- Randonnée/Telemark (28)
-
Trip by foot (292)
- Alpine trip (10)
- Hike (75)
- Hillwalk (175)
- Jogging (3)
- Walk (25)
Peakbook-Friends

Syndin i tåke og sol
- Date:
- 22.02.2019
- Characteristic:
- Cross-country skiing
- Duration:
- 3:01h
- Distance:
- 21.9km
La ut i tåka. Mildt, vindstille, mystisk og vakkert. Lengre øst lettet det. Kakao på Syndinstøga. :0)
Kommunetoppen i Elverum -Raskiftet Sør
- Date:
- 19.02.2019
- Characteristic:
- Backcountry skiing
- Duration:
- 1:31h
- Distance:
- 8.4km
Vestsiden av Osensjøen har et "appendix" ved navn Valmen. Her kjørte jeg innover på bomvegen Oskjølvegen, (50NOK), i ca. 3km, før jeg parkerte i vegkanten. På sommeren kan man her ta til venstre/sørover et stykke retning toppen. Denne var ikke brøytet nå, men det var imidlertid kjørt skiløyper med skuter, så da var det bare å labbe avgårde.
Denne toppen ligger ikke på høyeste punkt, men er en kolle, litt sør for "hovedtoppen". Jeg "blingset" for 3/4 års tid tilbake og gikk på feil topp, men heldigvis ble det oppdaget og jeg fikk en ny sjanse til å besøke dette egentlig så flotte turterrenget.
Det er lettgått, idyllisk og har veldig fin utsikt nå man kommer opp. Forskjellen fra sist sommer, foruten været og det faktum at jeg nå måtte bruke >>>
Kommunetoppen i Øyer - Eldåhøgda, fra Østerdalsiden
- Date:
- 19.02.2019
- Characteristic:
- Backcountry skiing
- Duration:
- 2:31h
- Distance:
- 16.2km
Via Østerdalen, opp Imsdalen, forbi flaskevannprodusenten, over elva og opp bakken til Stormyra, (veien var ikke brøytet lengre), ca. 1,5km fra Gålaseter p-plass.
Fint vær, men helt grått i toppene.
Valgte etter å ha møtt hyggelig kjentmann med elgbikkje og datter å følge skitrasse lengst mulig. Rundet Måsåfjellet først på nordsiden så vestsiden, og mer eller mindre direkte mot toppen. Sikten over skoggrensa var så dårlig at jeg hadde helt "white-out" til tider siste 2-3km. Uten noen refaeranser var det vanskelig å holde balansen selv stående stille på flatmark. Det å renne ned var også meget slitsomt, til sikten atter var tilbake. Jeg gikk på GPS-kurs, og sjekket ca. hver 100. meter. Uten GPSn hadde jeg nok vært der oppe ennå. :-O
Grindane 1. forsøk - sukess
- Date:
- 20.10.2018
- Characteristic:
- Hillwalk
- Duration:
- 3:08h
- Distance:
- 8.1km
Litt spent på været la vi i vei. Det var tidvis litt mye vind og et melisdryss gjorde toppen hvit. Vi kjører bomveien fra Vang og riksveien opp. Først 80 kroner med kort i automat, så gammelmetoden, med konvolutt og 60 kroner.
Parkerer på høyeste punkt, og fjellet troner vakkert foran oss fra start.
Hedemarksvidda
- Date:
- 28.09.2018
- Characteristic:
- Hillwalk
- Duration:
- 4:28h
- Distance:
- 20.5km
Plutselig var det blitt hvitt på toppene, men jeg hadde bestemt meg for fottur, så tur skulle det bli.
Skvaldra hyttefelt er et bra utgangspunkt for tur på Hedemarksvidda. Jeg startet med jevn fin stigning retning Godlidalshytta, og videre mot Tuva. Det er mange stier i området. Stiene var stort sett greie å se selv med 3-4 cm med nysnø, som kom natta før.
Fra Tuva fant jeg ingen sti og gikk rett vestover mot Himmelkampen og punktet sørøst for H. Da må man over en bra bit tung myr. Etter Himmelkampen valgte jeg å gå litt tilbake for å finne igjen en sti jeg hadde krysset etter å ha forsert myrpartiene. Denne stien går rett nord-sørover. Jeg dreide sør retning Svartkampen. Ved Svartkampen ble det nok en gang trasking i urd, småkratt og lyng. Ingen stier korrespondert noe særlig. >>>