Archive - Date
Archive - Activity
-
Bike trip (26)
- Bike trip - mixed (21)
- Bike trip - off-road (2)
- Bike trip - road (1)
-
Climbing (1)
- Alpine climbing (1)
-
Drive (6)
- Car drive (6)
-
Other trip (5)
- Expedition (3)
-
Other winter trip (11)
- Alpine skiing (1)
- Skating (2)
- Snowboarding (3)
- Snowshoe trip (3)
-
Ski trip (87)
- Backcountry skiing (21)
- Cross-country skiing (38)
- Randonnée/Telemark (28)
-
Trip by foot (291)
- Alpine trip (10)
- Hike (75)
- Hillwalk (175)
- Jogging (3)
- Walk (24)
Peakbook-Friends

Skotjernfjellet - kunne vært der ennå :0#
- Date:
- 11.10.2019
- Distance:
- 12.3km
Uventet bomvei fra Harestua, skjønte ikke bæret av opplegget utifra diverse betalingsmåter, nye og gamle. Nok en uventet bom lengre inn, og fortsatt langt fra målet. GPS'n tålte ikke regn viste det seg, og tok repern halveis i turen, i en særdeles fuktig og trang dal. Alle stier, der de var mulig å oppdrive var enten steinete, gjørmete, bekk, myrete, gjengrodd eller klyvete. Det var nedfallstrær i rikt mon enkelte steder.
Legg på faren for å bli skutt av en overivrig elgjeger, (jeg gled nemlig godt inn i terrenget i min grønne jakke, og mine jordfargede bukser), pluss 5cm med våt snø, og vurder om det er denne turen som frister mest før du leser videre.
Fra Harestua stasjon med bil inn på bomvei betjent av overvåkningskamera og youpark.no. 50 kr (?) PLanen var å kjøre vestover >>>
Røvertur
- Date:
- 10.10.2019
- Distance:
- 2.5km
Kjapp liten sykkeltur i tåka, i skumringen. Ingen andre røvere enn meg her i dag ;0))
Opp og ned samme vei.
For lut og kaldt vann
- Date:
- 10.10.2019
- Characteristic:
- Bike trip - mixed
- Distance:
- 5.8km
Først litt sykkel inn til Lutvann, så beina på steinete med fine stier. Toppen er ikke mye å skryte av.
Mørkt
- Date:
- 05.10.2019
- Distance:
- 8.8km
Hei og hå, her var det blitt vinter gett. Snødekt da vi bikket kanten, over Mørkgonga.
Kjempetrivelig tur i fint vær, med Geir Arne og Kristine.
Valla- og Saudehornet
- Date:
- 30.09.2019
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 11.3km
Flottesen tur i grisete vær. Kraftig vind, øs pøs regn, slaps, bekker i stien, snø fra ca. 400 moh, så si helt hvitt fra 600 moh., hagelbyger, nesten ikke sikt på toppen, men likevel fantastisk utsikt og majestetiske fjell.
Ikke mange andre ute i slikt føre, men i lavlandet møtte jeg to som luftet bikkja. Over 200 meter ingen andre.
Rankonøse og Klanten fra Hestebotten - høsttur i godvær
- Date:
- 21.09.2019
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 16.4km
Flott tur ifra p-plass i Smådalen. Herfra noe ned til dalbunnen, kryssing av Smådøla på fin trebro, så videre inn Hestebottnen, langs Tverrånen, nesten helt fram til vannet, før vi brøt oss opp flanken, Graverskardet, opp til sadelen mellom Rankonøses høyeste punkt og Klanten. Derfra først bortom toppunktet. Her så vi idag hele Jotunheimen, med melisdryss. Pga kraftig vind var det ikke noe å henge rundt toppen for, så¨det ble kun tatt noen bilder før vi returnerte samme vei ned i sadelen. Så kjapp tur bortom Klanten, med sin flotte utsikt sørover ned Smådalen, med elven som slynger seg så vakkert nedover.
Været var mildt og solen skinte hele tiden.
Nystølen fra Vardhovden
- Date:
- 08.09.2019
- Distance:
- 10.1km
Flott liten rundtur i for meg ukjent terreng. Her var det flott utsikt og deilige lettgåtte stier. Mye tyder på at dette også er et flott skiterreng, med mange løypemuligheter.
Hyggelig tur med Rusla. Været bra, men med drag av høst. Jeg var den enste med shorts og t-skjorte i alle fall ;0))
Utsikt langt inn i Jotunheimen vestover.
Gran Paradiso - fra Rifugio Vittori Emanuele II
- Date:
- 16.08.2019
- Distance:
- 15.4km
Tidlig start. Frokost serveres fra og med 03.30, og vi var vel klare da. Avmarsj ca. 04.00. Det er mørkt så hodelykt er et must. Vi er ikke alene om tidlig start. Vi ser folk både foran og bak. Det er flere ruter, og vi roter litt med veien.
Først er det litt storsteinet ur, så på sti til elvekryssing, eller ikke... Vi krysser og forlater vardingen. Veldig fin sti, men denne leder til en annen rute enn vi hadde tenkt. Vi er ca. på 3000 moh og på lettgått sti på en morenerygg da vi bestemmer oss for å gå ned i dalen og finne den andre ruta. Flere etter oss blir usikre når de ser lysene våre skrå ned den litt løse ura til dalbunnen, men mange følger oss. Ned i dalen finner vi fort vardingen igjen, og snart er det på med stegjern og frem med øksa. Knallhard snø, så et steinete >>>