Archive - Date







Jendemsfjellet
- Date:
- 08.02.2020
- Characteristic:
- Hike
- Distance:
- 6.4km
Solrik tur på Jendemsfjellet. Litt vind over skoggrensa, ellers fole fint.
Til stadion.
- Date:
- 07.02.2020
- Characteristic:
- Hike
- Distance:
- 1.7km
På vei til stadion og treningskamp mellom MFK G16 Nasjonal og Træff G16. Nydelig "vår"-dag.
Isfjordstrim
- Date:
- 04.02.2020
- Characteristic:
- Randonnée/Telemark
- Distance:
- 18.0km
Alpin start i -10 under stjerneklar himmel i håp om få med soloppgangen før det kom inn lave skyer i fra nord. Klarværsvinduet krympa stadig på Yr sine oppdateringer på morgenkvisten, og skyene kom fort i grålysninga. Blei allikevel en del fint lys seinere på formiddagen, og rakk en fin runde før snøværet kom inn. Mye fint føre, spesielt under 1000 meter.
Tågheia
- Date:
- 02.02.2020
- Distance:
- 8.5km
Ny tur til Tågheia, denne gang fra døra. Mildere i dag, men bra skiføre det meste av vegen. Nok en gang en ekstra runde i midtpartiet.
Tågheia
- Date:
- 01.02.2020
- Characteristic:
- Randonnée/Telemark
- Distance:
- 8.0km
Skiføre i Marka igjen. Gikk fra bommen på Vardevegen for å komme fortest mulig opp til greit underlag. Ekstra runde i midtpartiet.
Sykkeltrim
- Date:
- 30.01.2020
- Characteristic:
- Bike trip - mixed
- Distance:
- 7.9km
Liten runde i Marka for å sjekke forholda. Lite nysnølag, mange steder med is under. Fint å sykle på skaren i Moldedalen. Rolig og kaldt vær.
Bud: Gulberget - Kyststien.
- Date:
- 29.01.2020
- Characteristic:
- Hike
- Distance:
- 11.4km
I mangel av noe bedre å finne på blei det en rundtur i Bud denne onsdagen.
Stille og fint vær da vi passerte Harøysundet med utsikt mot Gulberget. Starta på kyststien fra fotballbanen i Bud. Så et stitråkk i "grøfta", og fikk et innfall om å prøve ryggen direkte mot Gulberget. Lite klyveopptak/smal rygg på Vestryggen av fortoppen. Nede i skaret mot hovedtoppen reiser terrenget seg bratt. Fulgte derfor skaret et lite stykke nordover før vi kunne følge en "kabelslange" opp mot toppen.
Rundturen oppe på platået bar preg av tørre stier, som følge av frost. Glimrende. Etter å gjort Gulberget-runden fortsatte vi kyststien rundt via Bud tilbake til utgangspunktet.
Tusten-trim.
- Date:
- 27.01.2020
- Characteristic:
- Randonnée/Telemark
- Distance:
- 6.2km
«Klink is» i parken og barnebakken, stedvis litt bedre videre oppover mot henget. Lite snø i henget, bart over Brenthaugen, men snøstriper videre til oppunder sørtoppen. Til fots bort på hovedtoppen. Tok likegodt Østfjella ned igjen. Ski på sammenhengende ned til 250 meter, men mye åpne grøfter på tvers av traktorvegen. Ikke å anbefale før det kommer mer snø.