Archive - Date







Fra Bolten til Tuvegga.
- Date:
- 22.04.2020
- Characteristic:
- Randonnée/Telemark
- Distance:
- 24.8km
Dagens tur gikk til Sunnmøre. Med utgangspunkt i Stranda skisenter planla vi en runde over flere topper inntil ruvende Dalmannshornet. Ruta blei imidlertid justert flere ganger i løpet av dagen av ulike årsaker. Føret var godt, og uttellinga på nye topper blei god.
Oppstigning i et for tida stille og rolig alpinanlegg. Godt føre på formiddagen, tross god temperatur etter ei natt med plussgrader i fjellet.
På veg oppover Langedalsegga dukka fjella mellom Fjellsetra og Sykkylven opp, bl.a. Urfjellet, Lafjellet og Blåtinden/Høgenykjen.
På toppen av Langedalsegga. Tinden ruver nærmest med Dalmannshornet bak t.h. Til venstre Leirvasshornet og Smørskredtindane. Vi sklei videre utover flatene under Tinden.
Tilbakeblikk mot Langedalsegga. Lett terreng utover med kurs for Åndalsheia.
I det >>>
Vårkveld vest i Marka.
- Date:
- 21.04.2020
- Characteristic:
- Randonnée/Telemark
- Distance:
- 11.3km
Brattlihaugen
- Date:
- 21.04.2020
- Characteristic:
- Hike
- Distance:
- 1.1km
Brattlihaugen
- Date:
- 20.04.2020
- Characteristic:
- Hike
- Distance:
- 1.1km
Bjørnabotnhøgda via Morgådalen.
- Date:
- 19.04.2020
- Characteristic:
- Randonnée/Telemark
- Distance:
- 16.7km
Fin tur til Bjørnabotnhøgda gjennom mektige Morgådalen. Skare på formiddagen, tørrsnø i høgda og slush nede i dalen på retur. Gikk tålig greit å finne en vei nederst i skogen med skia på også, sjøl om det var noen åpne bekker på slutten. "Oppdaga" og registrerte forresten to "nye" Romsdal PF30- topper på tur opp, for de som er interessert i slikt. Perfekt dag.
- Turen i bilder:
Isflåtinden - Tretindanibba m.fl.
- Date:
- 18.04.2020
- Characteristic:
- Randonnée/Telemark
- Distance:
- 17.4km
Denne flotte vårlørdagen blei det en runde i for oss nytt terreng mellom Eidsvatnet og Sunnylvsfjorden. Det var akkurat nok snø på morgenskaren fra rasteplassen i nordenden av Eidsvatnet, men litt tynt snødekke på traktorvegen opp til brua over elva på drøye 500 meter. Fant forøvrig en bedre variant på tur ned igjen her. Fra nevnte bru var det laus tørrsnø å finne i nordvendt terreng. Snødekket blei straks tjukkere. Litt andre folk i området også, men ikke noe rushtrafikk akkurat.
Start på skaren ved Eidsvatnet. Indreeidshornet tar seg godt ut.
Snøen blei fort tørr og laus. Et spor opp og ned fra dagen før, ellers var vi de første opp lia denne fine dagen.
Oppe på flata. Skorene danner flotte kulisser i bakgrunnen.
Et av dagens potensielle mål, Tretindanibba, tar seg bra >>>
Luftetur
- Date:
- 14.04.2020
- Characteristic:
- Walk
- Distance:
- 2.2km
Liten luftetur etter kontordagen.
Korona-brøyting på Cecilienfrydbanen.
Molde fra Brattlihaugen.
Varden & Sjennarheia.
- Date:
- 14.04.2020
- Characteristic:
- Randonnée/Telemark
- Distance:
- 5.5km
Spontan morgentur før innkommende mildvær og hjemmekontordag. Snøvær av varierende tetthet.
Stedvis tynt snødekke uten underlag i nedre halvdel av Storlivegen. Greit å gå opp, men ikke kjøre ned, om en ikke har lyst på ukontrollert steinsliping av skia da.
Etter kram/fuktig snø lenger nede, var det tørt på Varden. Klabbefjerning måtte til i le av Gamlehytta.
Check-point Varden.
Veldig passende føre ned østryggen fra Sjennarheia.
Fin såle ved Damefallet på "Første sommerdag", 14. april. Måtte det bare vare :) Tiltagende sugeføre herifra forøvrig.